Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Aktualności.

Dr Łukasz Suprewicz laureatem programu START 2024

14.05.2024 07:05
    Autor: Administrator UMB

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ogłosiła laureatów i laureatki konkursu w programie START 2024. Wśród nich znalazł się naukowiec z UMB: dr Łukasz Suprewicz, który uzyskał stypendium w dziedzinie biologii medycznej. Serdecznie gratulujemy!

Dr Łukasz Suprewicz to absolwent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, diagnosta laboratoryjny. Autor i współautor ponad dwudziestu publikacji w czasopismach międzynarodowych. W badaniach koncentruje się na poznaniu mechanizmów molekularnych interakcji pomiędzy białkami, patogenami, a komórkami odpowiedzi immunologicznej. Kierownik projektu PRELUDIUM 21, wykonawca w grancie PRELUDIUM BIS 1, którego kierownikiem jest prof. dr hab. Robert Bucki.

Prestiżowe stypendia otrzyma łącznie 100 wybitnych młodych naukowców. W tym roku stypendia zostały przyznane po raz 32.

Program START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej jest najstarszym w Polsce programem stypendialnym dla najlepszych młodych naukowców reprezentujących wszystkie dziedziny nauki. Jego celem jest wspieranie wybitnych młodych uczonych i zachęcanie ich do dalszego rozwoju naukowego. Laureaci programu START w edycji 2024 otrzymają roczne stypendium w wysokości 30 tys. zł. Mogą je przeznaczyć na dowolny cel. Pełna lista laureatów i laureatek znajduje się na stronie Fundacji.

fot. Michał Łepecki/NCN

Od strony administracyjnej projekt koordynuje Dział Nauki UMB