Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Aktualności.

Wiceminster Zdrowia prof. dr hab. Urszula Demkow z wizytą na UMB

16.05.2024 15:28
    Autor: Administrator UMB
    Uniwersytet Medyczny w Białymstoku odwiedziła Pani Wiceminister Zdrowia prof. dr hab. Urszula Demkow.
    Pani Minister zwiedziła Centrum Futuri oraz Biobank UMB, które są jednymi z najnowszych uczelnianych inwestycji. Pani Profesor jest specjalistką w dziedzinie immunologii, alergologii i diagnostyki laboratoryjnej, więc była bardzo zainteresowana badaniami prowadzonymi w Centrum Futuri  (m.in. badania populacyjne Białystok+, badania genomowe, czy te z zakresu medycyny regeneracyjnej).
    Wizytę zakończyło zwiedzanie siedziby Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Pałacu Branickich.
    Pani Minister prowadziła również sesję podczas XVIII Kongresu Polskiego Towarzystwa Immunologii Doświadczalnej i Klinicznej, który odbywa się w Białysmtoku w dniach 16-18 maja 2024.

Biobank i Centrum Futuri zostało wybudowane i doposażone z projektu pn. „Centrum Badań Innowacyjnych w zakresie prewencji chorób cywilizacyjnych i medycyny indywidualizowanej (CBI PLUS)” współfinansowanego z środków z EFRR, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Logotypy Fundusze Europejskie