Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Aktualności.
  • Aktualności

Podsumowanie projektu badawczego finansowanego przez NAWA w ramach programu Partnerstwa Strategiczne

18.05.2024 16:30
    Autor: Administrator UMB

17 maja 2024 w Aula Magna Pałacu Branickich odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące dwa lata realizacji projektu badawczego finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach programu Partnerstwa Strategiczne pn. „Przeciwciała monoklonalne w skojarzeniu z analogami tiazolidynonu jako nowoczesna strategia przeciwnowotworowa”. Uroczystość poprowadził prof. dr hab. Krzysztof Bielawski z Zakładu Syntezy i Technologii Środków Leczniczych UMB.

Program spotkania obejmował: prezentacje dotyczące poszczególnych działań  i osiągniętych efektów badawczych, wystąpienie Kierownika projektu - prof. dr hab. Anny Bielawskiej z Zakładu Biotechnologii UMB oraz wystąpienie przedstawiciela uczelni partnerskiej z Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu Medycznego (LNUM) - prof. Romana Lesyka, prezentacje filmików promujących projekt z udziałem zaangażowanych pracowników z UMB i LNUM oraz filmików przygotowanych przez ekspertkę z uczelni partnerskiej LNUM na temat codziennej pracy badawczej.

Liczne konferencje zagraniczne i krajowe prezentujące wyniki badawcze, wsparcie dla uczelni partnerskiej LNUM, wizyty studyjne badaczy ze Lwowa, spotkania zespołu badawczego, publikacje wyników w prestiżowych czasopismach, akcje promocyjne, nawiązanie wielu cennych dla dalszych badań kontaktów zagranicznych - to tylko część efektów tego przedsięwzięcia, które udało się zaprezentować na spotkaniu.

Szczególną uwagę zgromadzonych gości zwróciła intensywność i różnorodność podjętych prac oraz ogromne zaangażowanie całego zespołu projektowego w jego realizację.

Były wspomnienia, anegdoty z konferencji i podziękowania. Wszystko to jest dowodem bardzo dobrych relacji pomiędzy członkami zespołu. Ponadto projekt NAWA stał się swoistym mostem współpracy polsko-ukraińskiej.

Wśród gości obecnych na spotkaniu znaleźli się przedstawiciele Władz Dziekańskich UMB, osoby  bezpośrednio zaangażowane w przedsięwzięcie z UMB, eksperci z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, przedstawiciele uczelni partnerskiej LNUM oraz pracownicy, doktoranci i studenci UMB.

Osoby, które nie mogły przybyć osobiście, miały możliwość połączenia się z wydarzeniem na żywo w aplikacji Teams.

Więcej informacji o projekcie:

Audycja o projekcie w Radiu Akadera

Informacja o projekcie w Radiu Białystok