Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Aktualności.

18th Bialystok International Medical Congress 10-12 maja 2024

09.05.2024 11:57
    Autor: Administrator UMB

Po raz 18-ty na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku odbywa się Bialystok International Medical Congress for Young Scientists (BIMC).

10 maja 2024 r. inaugurację konferencji uroczyście otworzył Rektor Elekt prof. dr hab. Marcin Moniuszko. W swoim przemówieniu powitał zebranych gości oraz uczestników Kongresu, wyrażając serdeczne życzenia sukcesów naukowych, owocnych relacji międzyludzkich oraz dalszego pogłębiania wiedzy. Podkreślił rolę takich wydarzeń w rozwoju akademickiej społeczności oraz w kreowaniu przyszłości medycyny poprzez wymianę idei i doświadczeń. Jego słowa stanowiły inspirujący przekaz dla wszystkich obecnych, zachęcając do aktywnego udziału w dyskusjach i poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań.

Wykład inaugurujący na temat medycyny ratunkowej wygłosiła dr Marlena Waszkiewicz-Stojda, kierownik Kliniki Medycyny Ratunkowej Dzieci.

Konferencja organizowana na Wydziale Nauk o Zdrowiu UMB obfituje w bogaty program, obejmujący szeroką tematykę z zakresu medycyny. Przed uczestnikami trzy dni intensywnej pracy, podczas której będą mieli okazję uczestniczyć w 18 sesjach naukowych oraz 9 sesjach warsztatowych, a także wysłuchać otwartych wykładów dotyczących: alergologii i dermatologii, anestezjologii i chirurgii, chorób wewnętrznych, ginekologii i położnictwa, kardiologii, ortopedii, pediatrii, neurologii i psychiatrii, zdrowia publicznego.

Konferencja jest doskonałą okazją dla młodych naukowców do wymiany doświadczeń, zapoznania się z najnowszymi wynikami badań naukowych, ale także integracji. Wezmą w niej udział przedstawiciele z Polski i zza granicy.

BIMC organizują studenci i doktoranci skupieni w Studenckim Towarzystwie Naukowym.

www.umb.edu.pl/bimc