Rozpoczęcie realizacji projektu START – poprawa dostępności Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

14.10.2024 08:37
    Autor: Dział Projektów Pomocowych

W dniu 01.10.2024 Uniwersytet Medyczny w Białymstoku rozpoczął realizację projektu START – poprawa dostępności Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku”. Projekt realizowany jest w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, współfinasowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (umowa o dofinansowanie nr FERS.03.01-IP.08-0014/24-00).

Partnerem w projekcie jest Podlaski Sejmik Osób z Niepełnosprawnościami.

Całkowita wartość projektu: 2 053 228,80 zł, z czego 1 694 324,41 zł pochodzi ze środków europejskich.

Projekt realizowany będzie w okresie 01.10.2024 - 31.03.2027

Głównym celem projektu jest poprawa dostępności Uczelni dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnościami poprzez realizację kompleksowego programu działań obejmującego następujące obszary funkcjonowania uczelni:

1. struktura organizacyjna;
    2. dostępność architektoniczna;
    3. dostępność informacyjno-komunikacyjna;
    4. dostępność cyfrowa;
    5. technologie;
    6. procedury;
    7. usługi wspierające edukację;
    8. działania podnoszące świadomość niepełnosprawności.

Głównym rezultatem projektu będzie wzrost dostępności Uczelni dla osób z niepełnosprawnościami i ze szczególnymi potrzebami, poprzez wdrożenie odpowiednich rozwiązań (zadania 1-7) oraz nabycie przez pracowników Uczelni kwalifikacji i kompetencji w zakresie szkoleń świadomościowych i specjalistycznych (zadanie 8).

W sumie w projekcie wsparciem objętych zostanie 201 pracowników oraz pracowniczek uczelni – 115 osób z Kadry Dydaktycznej oraz 86 z Kadry Administracyjnej. 112 pracowników oraz pracowniczek stanowi Kadrę Kierowniczą uczelni.

Więcej informacji o projekcie na stronie www.umb.edu.pl/projektstart