Regulamin dydaktyczny
Kliniki Ortopedii i Traumatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
Zgodnie z regulaminem studiów stacjonarnych i niestacjonarnych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku student zobowiązany jest do obowiązkowego uczestniczenia we wszystkich formach zajęć dydaktycznych wynikających z planu zajęć danego kierunku.
Zakres wiedzy wymaganej od studentów odbywających zajęcia w Klinice Ortopedii i Traumatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku zawarty jest w szczegółowym programie dydaktycznym dostępnym na stronie internetowej i tablicy informacyjnej Kliniki –w holu obok sekretariatu Kliniki Ortopedii i Traumatologii.
Przedmioty realizowane w Klinice kończą się egzaminem lub zaliczeniem zgodnie z obowiązującymi w danym roku akademickim planami nauczania.
Zajęcia zalicza i dokonuje wpisu do indeksu Kierownik Kliniki Ortopedii i Traumatologii na podstawie zaliczeń cząstkowych z zajęć teoretycznych i praktycznych.
Studenci, którzy opuścili część zajęć z przyczyn usprawiedliwionych winni w stosownym terminie (7 dni) skontaktować się z sekretariatem Kliniki celem ustalenia formy odrobienia zajęć, przedstawiając stosowny dokument, np. zwolnienie lekarskie.
Na zajęcia praktyczne i ćwiczenia kliniczne student zobowiązany jest do:
- punktualnego przychodzenia na zajęcia
- zmiany obuwia i pozostawienia w szatni odzieży wierzchniej i rzeczy osobistych (torby, plecaki)
- posiadać aktualną książeczkę zdrowia, wiedzę z zakresu bhp i ppoż.W trakcie zajęć (seminaria, ćwiczenia i zajęcia praktyczne) studenci podlegają ocenie z przygotowania do zajęć z realizowanego tematu. Sprawdzenie wiedzy odbywać się będzie w formie pisemnej lub ustnej.
Samokształcenie realizowane jest w formie prezentacji multimedialnych z przydzielonych tematów przedstawionych w wyznaczonym terminie.
W czasie zajęć studenta obowiązuje zakaz:
- palenia tytoniu
- używania telefonów komórkowych, aparatów fotograficznych, dyktafonów, itp.
- opuszczania zajęć bez wiedzy i zgody nauczyciela akademickiego
- samowolnej zamiany dni zajęć.Indeksy i karty egzaminacyjne powinny być złożone w sekretariacie Kliniki po zakończeniu zajęć. Indeksy i karty egzaminacyjne niewypełnione nie będą podpisywane.
Egzamin odbywa się w terminie ustalonym z Kierownikiem Kliniki lub osobą odpowiedzialną za organizację zajęć dydaktycznych.
Warunki zaliczenia zajęć i zdawania egzaminu są zgodne z regulaminem studiów stacjonarnych i niestacjonarnych.
Egzaminy końcowe z przedmiotu przeprowadzane są w formie testu.Testy egzaminacyjne są testami jednokrotnego wyboru składającymi się z 25 pytań.
Student zaliczy egzamin z przedmiotu, jeśli udzieli nie mniej niż 60% prawidłowych odpowiedzi w teście.
W przypadku uzyskania na egzaminie oceny niedostatecznej, studentowi przysługuje prawo do dwóch egzaminów poprawkowych w terminach ustalonych z Kierownikiem Kliniki. Forma egzaminu do ustalenia.