Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Aktualności.

Podsumowanie 18. Bialystok International Medical Congress for Young Scientists

12.05.2024 14:15
    Autor: Administrator UMB

W dniach 10-12 maja 2024 roku na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku odbyła się 18. edycja Bialystok International Medical Congress for Young Scientists (BIMC). Organizowana na Wydziale Nauk o Zdrowiu UMB, konferencja zgromadziła młodych naukowców z różnych zakątków świata, tworząc inspirujące forum wymiany wiedzy i doświadczeń.

Podczas trzech dni intensywnej pracy ponad 300 uczestników miało okazję uczestniczyć w 18 sesjach naukowych oraz 9 sesjach warsztatowych, a także wysłuchać otwartych wykładów poruszających tematykę m.in. alergologii i dermatologii, anestezjologii i chirurgii, chorób wewnętrznych, ginekologii i położnictwa, kardiologii, ortopedii, pediatrii, neurologii i psychiatrii, zdrowia publicznego.

Kongres stanowił doskonałą platformę integracji, umożliwiającą młodym badaczom wymianę idei oraz zapoznanie się z najnowszymi wynikami badań naukowych.

11 maja w Aula Magna Pałacu Branickich odbyła się Gala Finałowa 18. Bialystok International Medical Congress for Young Scientists, podczas której ogłoszono laureatów w poszczególnych sesjach i laureatów głównych.

Za najlepsze prace 18 BIMC-a uznano:

• 1 miejsce - Wanesa Góralczyk z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
    • 2 miejsce - Weronika Piotrowska z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
    • 3 miejsce - Patrycja Puciato z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

Podczas gali nie zapomniano także o wyróżnieniu najlepszych Studenckich Kół Naukowych w UMB, co stanowiło wyraz uznania dla zaangażowania i wysiłku studentów w rozwój nauki na Uczelni.

Nagrody wręczyli: prof. Stanisław Pomianowski z Kliniki Chirurgii Urazowej Narządu Ruchu i Ortopedii CMKP w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. Prof. A. Grucy w Otwocku i Prorektor ds. Kształcenia UMB prof. dr hab. Adrian Chabowski.