Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Goście z University of Florida.
  • Ostatnia zmiana 31.05.2017 przez Medyk Białostocki

Goście z University of Florida

O współpracy naukowo-badawczej i wspólnym aplikowaniu o granty rozmawiali w końcu marca przedstawiciele UMB z naukowcami z Uniwersytetu Stanu Floryda.

To była już kolejna wizyta przedstawicieli amerykańskiej uczelni w Białymstoku. Kontakty udało się nawiązać przeszło trzy lata temu za pośrednictwem Polsko-Amerykańskiej Izby Wschodniego Wybrzeża (Polish American Chamber of Commerce of Eastern USA)

Tym razem delegacja amerykańskich gości wysłuchała w Sali Senatu UMB informacji o potencjale naszej uczelni i możliwościach kooperacji. Następnie Vice President for Research at the University of Florida, prof. David Norton, oraz dwoje ekspertów: w dziedzinie tzw. neuroscience - dr Lucia Notterpek, oraz w dziedzinie medycyny urazowej/sportowej - dr. Mary Beth Horodyski przedstawili swoją uczelnię i możliwości współpracy.

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele podlaskich firm zajmujących się produkcją sprzętu medycznego.

bdc