Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Naukowcy z UMB w Radzie Doskonałości Naukowej.
  • Ostatnia zmiana 08.12.2023 przez Medyk Białostocki

Naukowcy z UMB w Radzie Doskonałości Naukowej

Prof. Elżbieta Krajewska-Kułak i prof. Wojciech Miltyk zostali wybrani do Rady Doskonałości Naukowej na kadencję 2024-2027.

Prof. Elżbieta Krajewska-Kułak, Prodziekan ds. Ewaluacji i Nauki Wydziału Nauk o Zdrowiu – została wybrana jako przedstawiciel dyscypliny nauki o zdrowiu. Prof. Wojciech Miltyk, Dziekan Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej - jako przedstawiciel dyscypliny nauki farmaceutyczne.

Rada Doskonałości Naukowej działa na rzecz zapewnienia rozwoju kadry naukowej zgodnie z najwyższymi standardami jakości działalności naukowej wymaganymi do uzyskania stopni naukowych, stopni w zakresie sztuki i tytułu profesora.

Do głównych zadań RDN należą:

• współdziałanie w ramach postępowań w sprawie nadania stopnia doktora habilitowanego z podmiotami habilitującymi
    • wyznaczanie podmiotów doktoryzujących oraz habilitujących do przeprowadzenia postępowań o awans naukowy w ustawowo określonych przypadkach
    • przeprowadzanie postępowań w sprawie nadania tytułu profesora
    • występowanie, jako organ II instancji, w postępowaniach w sprawie nadania stopnia doktora oraz doktora habilitowanego
    • sprawowanie nadzoru nad podmiotami doktoryzującymi oraz habilitującymi

Opr. bdc