Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Opłatek akademicki w Auli Magna .
  • Ostatnia zmiana 08.02.2018 przez Medyk Białostocki

Opłatek akademicki w Auli Magna

Nie ma wielu momentów w roku akademickim, kiedy w jednym miejscu i czasie mogą się spotkać ci, dla których duch akademickiego Białegostoku jest ważny. Zwyczajowo takim wydarzeniem jest opłatek akademicki, który tuż przed Bożym Narodzeniem odbywa się w Auli Magna Pałacu Branickich (w tym roku był to 20 grudnia)

Obecni byli rektorzy wszystkich białostockich uczelni wyższych, metropolici katolicki i prawosławny, prezydent Białegostoku, nauczyciele akademiccy oraz spore grono studentów. Były życzenia pomyślności i wszelkiego dobra, były słowa o tym, że w tych czasach warto być dobrym człowiekiem.

Wydarzenie uświetnił koncert opłatkowy w wykonaniu chóru Uniwersytetu w Białymstoku oraz orkiestry kameralnej Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku.

bdc