Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Wysoka Jakość w UDSK.
  • Ostatnia zmiana 03.04.2019 przez Medyk Białostocki

Wysoka Jakość w UDSK

Certyfikat i godło „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia” przyznano Uniwersyteckiemu Dziecięcemu Szpitalowi Klinicznemu w Białymstoku. Wyróżnienie 25 lutego odebrała prof. Anna Wasilewska, dyrektor placówki.

Jak przyznają organizatorzy konkursu, starają się nagradzać te placówki, które świadczą usługi medyczne na najwyższym poziomie, ale też wykazują się przy tym nowoczesnym podejściem do zarządzania, które zaś przedkłada się na efektywność w realizacji celów. Pośrednie elementy oceny dotyczą także pozyskiwania środków zewnętrznych na rozwój placówek, inwestowanie w rozwój pracowników, a także transparentności w swoich działaniach i poddawaniu się ocenom ekspertów zewnętrznych.

Gala konkursu odbyła się w Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w Warszawie. Dyrektor UDSK prof. Wasilewska odebrała certyfikat i godło „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia” przyznany w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Podmiotów Branży Medycznej jak również już indywidualny certyfikat nadzwyczajny „Laur Nowoczesności”. To wyróżnienie  za zarządzanie placówką medyczną w której wprowadzono najbardziej zaawansowane systemy zarządzania jakością.

bdc