Dr Anna Michalska-Falkowska z Biobanku aktywnie reprezentowała UMB na konferencji ISBER 2024 Annual Meeting and Exhibits w Melbourne, Australia

02.05.2024 14:20

W dniach 9-12 kwietnia 2024 roku, dr Anna Michalska-Falkowska, zastępca Dyrektora ds. zarządzania jakością Biobanku Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku aktywnie reprezentowała Uczelnię podczas jubileuszowej, 25 edycji konferencji ISBER 2024 Annual Meeting and Exhibits w Melbourne, Australia.

Podczas tego wydarzenia, dr Michalska-Falkowska wygłosiła prezentację "Incorporating Digital Pathology into Routine Pathology and Biobank Operations", poświęconą interdyscyplinarnemu zastosowaniu cyfrowej patomorfologii we wzbogacaniu zasobów biobanków oraz rozwijaniu międzyośrodkowej współpracy ukierunkowanej na promowanie medycyny precyzyjnej.

Podczas konferencji, dr Michalska-Falkowska wraz z Profesor Karine Sargsyan prowadziła warsztaty "Charting the Course: Innovations in Biobanking Education for the Future" dotyczące wdrażania nowych i nieoczywistych podejść w edukacji poświęconej tak zróżnicowanej dziedzinie, jaką jest biobankowanie. Ponadto, współprowadziła sesję "Innovative Technology Papers" i sympozjum "The Power of Biobanks in the Era of Precision Medicine".

Podczas konferencji ISBER 2024 Annual Meeting promowano również piątą edycję książki „ISBER Best Practices: Recommendations for Repositories”, której dr Michalska-Falkowska jest współautorką.

ISBER (International Society for Biological and Environmental Repositories) to wiodąca organizacja o zasięgu międzynarodowym, promująca najlepsze praktyki w przechowywaniu, zarządzaniu, dostępie i użytkowaniu próbek materiału biologicznego i powiązanych danych do celów naukowych. Coroczne spotkania i konferencje ISBER są poświęcone prezentacji najnowszych osiągnięć w dziedzinie biobankowania, wymianie doświadczeń oraz nawiązywaniu współpracy między naukowcami i profesjonalistami z całego świata.”

Program konferencji jest dostępny pod linkiem: https://cdn.ymaws.com/www.isber.org/resource/resmgr/2024_annual/ISBER2024-Program_Apr9.pdf