Sięgnij po Fundusze Szwajcarskie

25.04.2024 10:23
    Autor: Dział Rozwoju i Ewaluacji

Ponad 66 i pół miliona złotych z Funduszy Szwajcarskich dla naukowców i przedsiębiorców

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) ogłosiło nabór wniosków na wspólne projekty naukowców i przedsiębiorców, którzy ubiegają się o dofinansowanie z Funduszy Szwajcarskich na prowadzenie badań stosowanych. Termin składania wniosków upływa 1 lipca. W tegorocznym konkursie do wykorzystania przeznaczono 15 milionów franków szwajcarskich, co przekłada się na ponad 66,5 miliona złotych.

NCBR pełni rolę operatora Programu Badania i Innowacje, który realizowany jest w ramach drugiej edycji Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, znanej także jako Fundusze Szwajcarskie. Celem programu jest wzrost potencjału naukowego i innowacyjności polskich jednostek badawczych, uczelni i przedsiębiorstw poprzez ułatwienie współpracy z partnerami szwajcarskimi oraz innymi międzynarodowymi partnerami w obszarze badań naukowych i innowacji. Projekty badawczo-rozwojowe realizowane w ramach programu mają przyczynić się do poprawy konkurencyjności przedsiębiorstw w dziedzinie badań stosowanych, a także wspierać młodych naukowców i kobiety w projektach badawczych.

Nabór wniosków jest otwarty dla wszystkich obszarów badawczych. Wspólne projekty badawcze mogą być realizowane przez konsorcja składające się z co najmniej jednego podmiotu polskiego i jednego podmiotu szwajcarskiego. Co najmniej jedno z partnerstwa musi obejmować przedsiębiorstwo z siedzibą w Polsce lub Szwajcarii. Minimalna kwota dofinansowania dla jednego projektu wynosi 2 242 400 zł, co odpowiada 500 tys. frankom szwajcarskim, natomiast maksymalna kwota to 4 484 800 zł, czyli 1 milionowi franków szwajcarskich. Fundusze mogą być przeznaczone na badania przemysłowe oraz eksperymentalne prace rozwojowe.

Informacje o naborze

Webinar w języku polskim – 24 kwietnia 2024 r

Webinar w języku angielskim – 25 kwietnia 2024 r

Udział w spotkaniach jest bezpłatny i możliwy jedynie po wcześniejszym zarejestrowaniu