Broszura informacyjna "Horizon Europe Collaboration Opportunities with Institutes of the Polish Academy of Sciences"

26.04.2024 10:54
    Autor: Dział Rozwoju i Ewaluacji

W ramach starań na rzecz wspierania międzynarodowej współpracy naukowej i ułatwiania budowania konsorcjów w ramach programu Horizon Europe, mamy przyjemność poinformować o opublikowaniu broszury "Horizon Europe Collaboration Opportunities with Institutes of the Polish Academy of Sciences".

Niniejszy folder informacyjny został przygotowany przez Biuro Promocji Nauki "PolSCA" PAN w Brukseli we współpracy z 31 instytutami Polskiej Akademii Nauk (PAN). Aktywność badawcza instytutów PAN obejmuje niemal wszystkie dziedziny naukowe. Działalność tych instytutów jest wysoko oceniana. Instytuty PAN zdobyły w sumie 103 mln euro z programu Horyzont 2020. Natomiast w Horyzoncie Europa udział ten wynosi już ponad 50 mln euro (stan na koniec 2023) na podstawie 103 projektów (w tym 15 koordynacji) realizowanych łącznie przez 38 instytutów PAN. Naszym celem jest wspieranie aktywnych instytutów PAN i pracujących tam badaczy i badaczek w dalszych sukcesach i rozwijaniu międzynarodowej współpracy naukowej.

Prezentowana broszura jest praktycznym narzędziem dla badaczy i wspierających ich menadżerów projektów. Wierzymy, że ułatwi ona nawiązywanie kontaktu ze środowiskiem PAN, w tym w identyfikacji partnera do projektu w ramach Horyzontu Europa, kontakcie z ekspertem w pokrewnej dziedzinie, i finalnie przy budowaniu międzynarodowego konsorcjum.

O przygotowanym przez Biuro PolSCA projekcie możecie przeczytać w informacji prasowej na portalu Polskiej Akademii Nauk. Aby przeszukać lub pobrać całość oraz poszczególne rozdziały broszuryodpowiadające różnym instrumentom programu Horizon Europe, zapraszamy do odwiedzenia strony Biura PolSCA.