Nabór wniosków do konkursu w ramach programu TRANSCAN-3 (Joint Transnational Call 2024)

09.05.2024 12:30
    Autor: Dział Rozwoju i Ewaluacji

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłasza już czwarty konkurs w ramach programu TRANSCAN-3 (Joint Transnational Call 2024), który obejmuje finansowanie projektów z tematu: „Combination therapies against cancer: new opportunities for translational research”.

Głównym celem będzie zaprojektowanie przedklinicznych modeli pacjentów w zakresie terapii skojarzonych. Badania translacyjne z wykorzystaniem próbek nowotworu pobranych z retrospektywnych i/lub prospektywnych kohort pacjentów.

Nabór wniosków trwa od 26.04.2024 r. do 05.07.2024 r.

Więcej szczegółów na stronie: https://www.gov.pl/web/ncbr/era-net-transcan-3-sustained-collaboration-of-national-and-regional-programmes-in-cancer-research

Dla kogo

O finansowanie mogą starać się następujące podmioty: mikrofirmy, małe i średnie firmy, duże firmy, konsorcja, uczelnie, jednostki naukowe.

Kraje uczestniczące w konkursie: Austria, Belgia, Francja, Hiszpania, Izrael, Kanada, Luksemburg, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Rumunia, Słowacja, Węgry, Włochy, Tajwan, Turcja.

Na co

W konkursie ERA-NET TRANSCAN-3 dofinansowanie można przeznaczyć na realizację badań przemysłowych i prac rozwojowych.

Zakres tematyczny

Konkurs ERA-NET TRANSCAN-3 obejmuje tematykę: „Combination therapies against cancer: new opportunities for translational research” (Terapie skojarzone w walce z nowotworami: nowe możliwości badań translacyjnych).

Szczegółowe informacje dotyczące zakresu tematycznego konkursu znajdują się w dokumentach: Call Text i Guidelines for Applicants.

Budżet konkursu

Maksymalny poziom dofinansowania na projekt 300 000 euro.

Kurs EBC z dnia otwarcia konkursu, tj. 26.04.2024 r. – 1 EUR= 4,3205 PLN.

Harmonogram konkursu

• Rozpoczęcie naboru wniosków wstępnych: 26.04.2024; godz. 16.00 CEST
    • Zakończenie naboru wniosków wstępnych: 05.07.2024; godz. 12.00 CEST
    • Wyniki I etapu konkursu: 18.10.2024
    • Rozpoczęcie naboru wniosków pełnych: 18.11.2024
    • Zakończenie naboru wniosków pełnych: 29.11.2024; godz. 12.00 CET
    • Publikacja listy rankingowej: maj 2025.

Nabór wniosków międzynarodowych odbywa się poprzez system elektroniczny, dostępny od 26/04/2024 na międzynarodowej stronie konkursu.

W przypadku gdy w projekcie uczestniczy więcej niż jeden polski podmiot, wniosek krajowy jest składany wspólnie przez konsorcjum polskich podmiotów.

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie NCBiR.

Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki partnerów PARTFINDER