Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Warsztaty z zakresu sztuki dydaktyki akademickiej.
  • Ostatnia zmiana 04.03.2024 przez Dział Projektów Pomocowych

Warsztaty z zakresu sztuki dydaktyki akademickiej

Warsztat z zakresu sztuki dydaktyki akademickiej (w tym PBL, Storytelling w dydaktyce) będzie prowadzony w roku akademickim 2025/26. Zostaną utworzone 2 grupy uczestników/czek. Każda z grup będzie liczyła do 11 osób.

Czas trwania warsztatu: 64 godziny dydaktyczne.

Warsztat zostanie przeprowadzony w formie stacjonarnej, w sali szkoleniowej UMB.

Każdy/a uczestnik/uczestniczka otrzyma materiały dydaktyczne oraz zaświadczenie o ukończeniu warsztatu.

Przykładowe zagadnienia realizowane w ramach warsztatu:

• czym jest rozwój naukowy nauczycieli akademickich?
    • techniki pracy na zajęciach i wykładach,
    • wybrane podejścia do nauczania, tworzenie materiałów, weryfikacja wiedzy i umiejętności, metody problemowe,
    • projektowanie procesu nauczania i uczenia się,
    • rozwój i samorozwój kadry dydaktycznej.

Informacje dotyczące zasad rekrutacji oraz warunków udziału w warsztacie zostaną określone w Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa w projekcie.