Studenci UMB wzięli udział w VI edycji konkursu „Wielka Synapsa” 2024

29.05.2024 19:35

VI edycja konkursu wiedzy fizjologicznej „Wielka Synapsa” odbyła się w dniach 20-21.05.2024r. w Olsztynie. Konkurs był organizowany przez Katedrę Fizjologii i Patofizjologii Człowieka, Wydziału Lekarskiego, Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęło Polskie Towarzystwo Fizjologiczne oraz Rektor Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie.

Zaproszenie do udziału w zmaganiach konkursowych adresowane było do studentów będących aktualnymi słuchaczami kursu fizjologii na Wydziałach Lekarskich Uczelni Medycznych.

Konkurs odbył się zarówno w konkurencji indywidualnej, jak i drużynowej, zaś zakres tematyczny obejmował zagadnienia z Fizjologii i Patofizjologii. Uniwersytet Medyczny w Białymstoku reprezentowali studenci II roku kierunku lekarskiego: Klaudia Kłymko, Jakub Zdzienicki i Jakub Bondaruk pod opieką dr Karoliny Konstantynowicz-Nowickiej i dr Ewy Harasim-Symbor. W konkurencji indywidualnej spośród 48 studentów, dwóch naszych reprezentantów znalazło się w pierwszej dziesiątce, zaś w konkursie drużynowym na 16 Uczelni Medycznych nasz zespół zdobył 4 miejsce z różnicą 1,75 punktów w stosunku do miejsca pierwszego co wskazuje na niezwykle wysoki poziom naszej reprezentacji i zaciętą walkę jaką musieli stoczyć!

Link do strony konkursu:

Wielka Synapsa 2024 | Wydział Lekarski (uwm.edu.pl)