Rekrutacja zakończona – witamy nowych studentów!

10.10.2024 09:13
    Z radością witamy wszystkich nowo przyjętych studentów na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku!
    Rozpoczynamy kolejny rok pełen nauki, rozwoju i nowych wyzwań. Po emocjonującym okresie rekrutacji przyszedł czas na naukę.

W tegorocznej rekrutacji o dołączenie do naszej Uczelni ubiegało się ponad 9700 chętnych a przyjęliśmy 1876 studentów.

Największą popularnością cieszyły się kierunki: Lekarsko-Dentystyczny, Lekarski, Fizjoterapia, Farmacja, Kosmetologia, Pielęgniarstwo.

Na Uniwersytet Medyczny w Białymstoku kandydowały osoby z najróżniejszych miejsc: Gdańsk, Polanica-Zdrój, Lidzbark Warmiński, Częstochowa - to tylko niektóre z miast, gdzie maturzyści byli zainteresowani studiowaniem kierunków medycznych na UMB. Otrzymaliśmy zgłoszenia z każdego województwa w Polsce, przy czym najwięcej zainteresowanych odnotowaliśmy na Podlasiu i w sąsiadujących z nami województwach. Te statystyki świadczą o atrakcyjności naszej oferty edukacyjnej dla studentów z całej Polski.

Wśród nowych studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku są przedstawiciele wielu krajów. To dowód na to, że nasza uczelnia cieszy się uznaniem również na arenie międzynarodowej. W nowym roku akademickim na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku rozpoczęło kształcenie  127 zagranicznych studentów. Kształcić się będą na anglojęzycznym kierunku lekarskim prowadzonym w ramach English Division Wydziału Lekarskiego z Odziałem Stomatologii i Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim.

Nowo przyjęci studenci pochodzą z 33 krajów świata. Najwięcej nowoprzyjętych studentów pochodzi z Indii – 23 osoby, Norwegii – 22 osoby, Wielkiej Brytanii – 15 osób, Hiszpanii – 6 osób, Stanów Zjednoczonych – 4 osoby. Wśród studentów są reprezentaci tak odległych geograficznie i odmiennych kulturowo krajów jak Maroko, Kamerun, Sri Lanka, Zimbabwe, Armenia, Mjanma, Tanzania czy Botswana. Największą odległość do pokonania miała studentka, która przyjechała do nas z Fidżi – ponad 15 000 km.