Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Aktualności.
  • Aktualności

    Konferencja „Opieka Paliatywna - Problemy znane i mniej znane” - 12.10.2024

    08.10.2024 16:44
    Autor: Administrator UMB
    12 października od godz. 8.00 do 14.00 zapraszamy do udziału w konferencji naukowo-szkoleniowej „Opieka Paliatywna – Problemy znane i mniej znane”, która odbędzie się w Auli Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. L. Zamenhofa w Białymstoku, ul. J. Waszyngtona 17.
     
    Na konferencję nie obowiązują zapisy, a wstęp jest bezpłatny.
     
    Spotkania praktyków medycyny paliatywnej są ważnym elementem rozwoju medycyny paliatywnej w regionie i kraju. Tematyka konferencji obejmuje aktualne zagadnienia terapii bólu oraz różne aspekty medycyny paliatywnej w chorobach nowotworowych oraz schorzeniach nienowotworowych. To doskonała platforma wymiany doświadczeń i integracji środowiska związanego ze wypełnianiem zadań opieki paliatywnej.
     
    Inicjatorami konferencji są podlaski konsultant wojewódzki w dziedzinie pielęgniarstwa opieki paliatywnej dr Agata Panas oraz konsultant wojewódzki w dziedzinie medycyny paliatywnej dr hab. Piotr Jakubów.
     
    W organizację konferencji zaangażowali się: Klinika Medycyny Paliatywnej UMB, Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dzieci i Młodzieży z Pododdziałem Pooperacyjnym i Leczenia Bólu, Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Białymstoku, NZOZ Vitamed im. Edyty Jakubów.
     

    Plan konferencji

     

    Po wystąpieniach konferencyjnych i dyskusji zaplanowane zostały warsztaty dot. dostępów naczyniowych.
     
    Konferencja odbywa się pod honorowym patronatem Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Prezesa Okręgowej Izby Lekarskiej w Białymstoku, Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Białymstoku, Konsultanta krajowego w dziedzinie medycyny paliatywnej, Konsultanta krajowego w dziedzinie pielęgniarstwa opieki paliatywnej, Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Opieki Paliatywnej oraz Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” oraz Dyrektora Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.
     
    Lekarz uczestniczący w Konferencji otrzymuje 5 punktów edukacyjnych. Studenci medycyny uczestniczący w Konferencji realizują 4 godziny w ramach zajęć fakultatywnych.
    Powrót