• Projekt Teraz już wiem

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmami edukacyjnymi przygotowanymi przez naukowców Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku!

Dowiedź się więcej

17 stycznia 2022 roku odbyły się pierwsze zajęcia i konsultacje w ramach Projektu Biologia i Chemia po akademicku

18.01.2022 11:10

17 stycznia 2022 roku gościliśmy uczniów szkół średnich na pierwszych zajęciach praktycznych i konsultacjach w ramach Projektu: Biologia i Chemia po akademicku.

W Zakładzie Bromatologii UMB odbyły się warsztaty pt. "Badanie jakości żywności w warunkach laboratoryjnych”, podczas których uczestnicy przebadali tłuszcze jadalne i miody pszczele. W Zakładzie Histologii i Embriologii UMB zorganizowaliśmy konsultacje z biologii pt.„ Biologia Komórki. Histologia", podczas których poruszyliśmy między innymi takie zagadnienia jak:  różnorodność morfologiczna i utrastrukturalna komórek w organizmie człowieka, czy wczesne etapy rozwoju człowieka. Nasi eksperci odpowiedzieli również na pytania uczniów, w szczególności te, które przysparzają najwięcej problemów maturalnych.

Dziękujemy młodzieży za aktywny udział.

Dziękujemy kadrze UMB, z Zakładu Bromatolgii: dr hab. Sylwii Naliwajko i dr Annie Puścion-Jakubik oraz Zakładu Histologii i Embriologii:prof. dr hab. Wiesławie Niklińskiej i dr Agnieszce Miąsko-Kłubowicz za przygotowanie i przeprowadzenie zajęć.

Zapraszamy na kolejne zajęcia. 24 stycznia 2022 ruszają kolejne zapisy.

Informacja na stronie Projektu Biologia i Chemia po akademicku.

Flaga i godło Polski

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA
    PROGRAM SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ NAUKI - POPULARYZACJA NAUKI I PROMOCJA SPORTU MINISTRA EDUKACJI I NAUKI

Biologia i Chemia po akademicku