Inauguracja projektu pn."Regionalny projekt w zakresie budowy potencjału regionu PPO

28.05.2024 14:16

28 maja 2024 roku w Aula Magna Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku odbyła się uroczysta inauguracja projektu pn."Regionalny projekt w zakresie budowy potencjału regionu PPO" oraz spotkanie Grupy roboczej ds. specjalizacji regionalnej gospodarki.

Projekt jest prowadzony przez Podlaski Urząd Marszałkowski. Uniwersytet Medyczny w Białymstoku jest jednym z partnerów w projekcie obok Podlaskiego Funduszu Ekosystemu Dolina Rolnicza 4.0 Sp. z o.o. Udział w projekcie jako partnerzy biorą też inne podmioty otoczenia biznesowego: Polskie Stowarzyszenie Doradcze i Konsultingowe - Koordynator Polskiego Klastra Budowlanego, Centrum Promocji Innowacji i Rozwoju - Koordynator Klastra Przemysłowego Evoluma. W projekt jest też zaangażowana Fundacja „Technotalenty”.

Słowo wstępne wygłosił Rektor Elekt prof. dr hab. Marcin Moniuszko.  Oficjalnie spotkanie otworzył Wicemarszałek Województwa Podlaskiego – Marek Malinowski. Wystąpiła też Przedstawicielka Komisji Europejskiej – pani Aleksandra Kowalska.

Projekt ma na celu pobudzenie regionalnych innowacji, ma przyczynić się do rozwoju specjalizacji określonych jako kluczowe w Województwie Podlaskim.

Merytoryczna część prezentacji projektu prowadziła Emilia Malinowska, Dyrektor Departamentu Innowacji i Przedsiębiorczości UMWP.

W prezentacji udział wzięli:

• prof. dr hab. Katarzyna Socha -  Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
    • Wiceprezes Zarządu Anna Moskwa - Polskie Stowarzyszenie Doradcze i Konsultingowe, Koordynator Polskiego Klastra Budowlanego
    • Dyrektor Operacyjny Janusz Poulakowski - Centrum Promocji Innowacji i Rozwoju, Koordynator Klastra Przemysłowego Evoluma
    • prof. dr hab. Wojciech Miltyk – jako Prezes Zarządu Podlaskiego Funduszu Ekosystemu Dolina Rolnicza 4.0 Sp. z o.o.
    • Wiceprezes Zarządu Tomasz Stypułkowski – Fundacja „Technotalenty”.

Ofertę udziału w w międzynarodowych misjach gospodarczych przedstawił Mariusz Dąbrowski, Dyrektor Biura Promocji Gospodarczej UMWP, a Fundusz Grantowy na prace B+R z potencjałem komercyjnym i inne formy wsparcia działalności badawczo-rozwojowej omówiła Barbara Kuprel-Poźniak, Kierownik w Departamencie Innowacji i Przedsiębiorczości UMWP.