Centrum Doskonałości Dydaktycznej UMB na konferencji VIVA DYDAKTYKA na Uniwersytecie Gdańskim

21.06.2024 07:56
    16-18 czerwca 2024 r. na Uniwersytecie Gdańskim miała miejsce III Ogólnopolska Konferencja Dydaktyki Szkoły Wyższej ,,Transformacje krajobrazu szkolnictwa wyższego". Wyzwania stojące przed dydaktyką w szkole wyższej z perspektywy uczestników i organizatorów procesów kształcenia były przedmiotem dyskusji podczas warsztatów i paneli referatowych, w których uczestniczyła silna reprezentacja z UMB.
    Nauczyciele akademiccy wszystkich dziedzin dzielili się podczas konferencji swoją wiedzą praktyczną, ekspercką i naukową. Była ona też przestrzenią wymiany doświadczeń i poszukiwania inspiracji wśród przedstawicieli uczelnianych centrów wspierające dydaktykę akademicką.
    Konferencja to nie tylko okazja do wymiany dobrych praktyk, dzielenia się pomysłami na uatrakcyjnienie zajęć i wzajemne inspirowane w zakresie rozwoju warsztatu dydaktycznego, ale też forum do dyskusji wokół trudnych tematów jak przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu oraz kształtowanie dobrostanu nauczycieli.
    Uczestniczki: Liderki Doskonałości Dydaktycznej i Cyfrowej: mgr Agnieszka Dziadel i dr Anna Sienkiewicz oraz dr Dorota Piechocka, dr Karolina Lisowska, mgr Joanna Boratyńska z Zakładu Ginekologii i Położnictwa Praktycznego, wsparte w ramach funduszu szkoleniowego CDD. Centrum Doskonałości Dydaktycznej UMB reprezentowały mgr Małgorzata Żynel i mgr Joanna Witkowska.