Giełda Dobrych Praktyk Projektowych - relacja z wydarzenia

12.06.2024 10:19
    Autor: Dział Rozwoju i Ewaluacji

10 czerwca 2024 roku w Centrum Futuri odbyła się Giełda Dobrych Praktyk Projektowych - wydarzenie mające na celu wymianę wiedzy i doświadczeń dotyczących pozyskiwania grantów naukowych. Wydarzenie oficjalnie otworzył Prorektor ds. Nauki i Rozwoju prof. dr hab. Marcin Moniuszko.

Spotkanie rozpoczęło się od serii prezentacji, podczas których doświadczeni naukowcy z UMB dzielili się swoimi sprawdzonymi strategiami pozyskiwania funduszy na badania. Wystąpili:

• prof. dr hab.  Anna Bielawska
    • prof. dr hab. Krzysztof Bielawski
    • prof. dr hab. Robert Bucki
    • prof. dr hab. Michał Ciborowski
    • prof. dr hab. Karol Kamiński
    • prof. dr hab. Barbara Malinowska
    • prof. dr hab. Marta Płońska-Brzezińska
    • dr hab. Andrzej Eljaszewicz
    • dr hab. Mateusz Maciejczyk
    • dr hab. Ewelina Piktel
    • dr Dominik Cysewski
    • dr Paweł Sowa

Uczestnicy mieli również okazję do nawiązania kontaktów podczas lunchu networkingowego. Był to moment na wymianę poglądów, dyskusje oraz zawieranie nowych, potencjalnie owocnych współprac. Wydarzenie zakończyła sesja „speed datingu”, podczas której uczestnicy mogli w bezpośrednich rozmowach konsultować swoje projekty z doświadczonymi kierownikami projektów. Była to doskonała okazja do zadania szczegółowych pytań i uzyskania konkretnych porad.

Podczas prezentacji i rozmów wyłoniło się kilka kluczowych wskazówek dla osób starających się o granty:

• Szczegółowe przygotowanie - każdy wniosek powinien być precyzyjnie przygotowany zgodnie z wymogami konkursu.
    • Budowa zespołu - współpraca i silny zespół badawczy są kluczem do sukcesu.
    • Realizm i determinacja - należy realistycznie oceniać swoje możliwości i nie bać się porażek, wyciągając z nich wnioski na przyszłość.
    • Innowacyjność pomysłów - ważne jest, aby pomysły były świeże i nowatorskie.
    • Interdyscyplinarność - warto wychodzić poza schematy i łączyć różne dziedziny nauki.

Giełda Dobrych Praktyk Projektowych okazała się niezwykle wartościowym wydarzeniem, które umożliwiło uczestnikom nie tylko zdobycie wiedzy teoretycznej, ale także praktycznych umiejętności i inspiracji do dalszej pracy nad swoimi projektami naukowymi. Dzięki możliwości bezpośrednich konsultacji z ekspertami, uczestnicy mogli zyskać cenne wskazówki i porady, które z pewnością przyczynią się do sukcesu ich przyszłych aplikacji grantowych.

Giełda cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, w spotkaniu uczestniczyło ponad 100 osób. Tak duża frekwencja świadczy o rosnącym zapotrzebowaniu na tego typu inicjatywy i pokazuje, jak ważne są one dla rozwoju projektów naukowych. Kolejne wydarzenie już jesienią! Nie przegapcie okazji na konsultacje z ekspertami i wymianę doświadczeń z innymi uczestnikami. Liczymy na równie wysokie zainteresowanie!

Wydarzenie przygotował Dział Rozwoju i Ewaluacji.  Zapraszamy do kontaktu:

ul. Jana Kilińskiego 1, 15-089 Białystok

Pałac Branickich, II piętro (pokój 320, 319, 322)

e-mail: dre@umb.edu.pl