Dzień Informacyjny poświęcony Wspólnemu Centrum Badawczemu (JRC) - KONFERENCJA

11.10.2024 10:54
    Autor: Dział Rozwoju i Ewaluacji

Biuro PolSCA PAN w Brukseli oraz Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) zapraszają całą społeczność naukową w Polsce do przyłączenia się on-line do Dnia Informacyjnego poświęconego Wspólnemu Centrum Badawczemu (JRC) oraz możliwościom współpracy badawczej i wspierania kariery przez JRC.

Wydarzenie będzie okazją do uzyskania informacji na temat zadań JRC i możliwości, jakie przedstawia dla polskiego środowiska naukowego.

Program wydarzenia obejmuje:

• prezentację Wspólnego Centrum Badawczego (JRC) dzięki udziałowi osób pracujących w JRC;
    • wskazanie możliwości skorzystania z infrastruktury JRC i ich programów szkoleniowych;
    • opis jak w praktyce może wyglądać współpraca z JRC
    • przedstawienie wsparcia ze strony Krajowego Punktu Kontaktowego ds. JRC.

Data i godzina rozpoczęcia: 21 października 2024 r., godz. 10:00

Miejsce: konferencja online

Rejestracja na wydarzenie jest obowiązkowa. Wydarzenie będzie prowadzone w języku angielskim i jest objęte obowiązkową rejestracją możliwą do dnia 17  października 2024 r. dostępną TUTAJ.

Jak polscy badacze i badaczki oraz ich instytucje naukowe mogą skorzystać z oferty JRC?

JRC oferuje badaczom dostęp do nowoczesnej infrastruktury badawczej w Europie, w tym w Petten (NL), Geel (BE), Karlsruhe (DE), Isprze (IT) i Sewilli (ES). Umożliwia to prowadzenie zaawansowanych badań oraz testowanie i walidację technologii w wielu dziedzinach, od bezpieczeństwa jądrowego po energię odnawialną i nanotechnologię. Uczestnicy wydarzenia uzyskają także informacje na temat programów szkoleniowych, stypendialnych oraz możliwości oddelegowania, które JRC oferuje naukowcom z całego świata.

Po więcej informacji o JRC zajrzyj TUTAJ.