Regulamin
obowiązujący w Zakładzie Diagnostyki Mikrobiologicznej i Immunologii Infekcyjnej UMB
na zajęciach z przedmiotu „Zakażenia szpitalne”
dla studentów III roku POŁOŻNICTWA
- Zajęcia z przedmiotu „Zakażenia szpitalne” odbywają się w wymiarze godzin przewidzianym programem studiów (10h seminaria).
Regulamin zajęć dydaktycznych w Zakładzie Diagnostyki Mikrobiologicznej i Immunologii Infekcyjnej jest zgodny z Regulaminem Studiów obowiązującym w Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.
Zajęcia odbywają się poza terenem Zakładu, w dostępnych salach dydaktycznych Wydziału Nauk o Zdrowiu lub Wydziału Farmaceutycznego, zgodnie z ustalonym harmonogramem zajęć.
Student powinien być przygotowany do danego seminarium w oparciu o zalecane podręczniki i materiały. Zakres materiału jest przedstawiany na tablicy ogłoszeń oraz stronie internetowej Zakładu. Na zajęciach przewiduje się różne formy sprawdzenia stopnia przygotowania studenta do zajęć (forma pisemna, forma ustnej odpowiedzi). Sprawdziany oceniane są w skali punktowej (0 – 5 pkt.). Zaliczenie następuje po uzyskaniu ≥ 60% maksymalnej liczby punktów, tj. min. 3 pkt.
Student odbywa seminaria zgodnie z planem zajęć, nie dopuszcza się odrabiania zajęć z inną grupą.
Student jest obowiązany uczestniczyć we wszystkich zajęciach. Nieobecność należy usprawiedliwić bezpośrednio po ustąpieniu przyczyny nieobecności osobiście w Zakładzie. Honorowane będą tylko zwolnienia lekarskie lub dziekańskie. Długoterminowe nieobecności usprawiedliwione z ważnych przyczyn (ciężka choroba, wypadek, inne ważne zdarzenia losowe) będą rozpatrywane indywidualnie przez Kierownika Zakładu.
Nieobecność usprawiedliwiona na zajęciach jest traktowana jako seminarium niezaliczone. Zaliczenie musi nastąpić w ciągu 2 tygodni u asystenta prowadzącego dany temat – zakres i forma zaliczenia zostanie określona przez asystenta. Nieodrobienie seminarium w powyższym okresie skutkuje brakiem jego zaliczenia. Nieobecność nieusprawiedliwiona jest równoznaczna z niezaliczeniem seminarium.
Zajęcia kończą się pisemnym kolokwium. Kolokwium odbywa się w terminie ustalonym ze starostą roku.
Kolokwium obejmuje treści programowe zawarte na seminariach. Kolokwium oceniane jest w skali punktowej, a jego zaliczenie uzyskuje się po otrzymaniu ≥ 60% maksymalnej liczby pkt.
Warunkiem przystąpienia do kolokwium jest zaliczenie wszystkich seminariów.
Warunkiem zaliczenia przedmiotu jest uzyskanie pozytywnej oceny z kolokwium.