Regulamin zajęć z otolaryngologii w Klinice Otolaryngologii UM w Białymstoku:
- Ćwiczenia z zakresu otolaryngologii odbywają się w terminach określonych przez Dziekanat Wydziału.
- Harmonogramy, programy i tematyka zajęć umieszczone są na tablicy informacyjnej Kliniki.
- Bloki dydaktyczne obejmują ćwiczenia, seminaria i wykłady.
- Studenci, na ćwiczeniach i seminariach, zobowiązani są do wykazania się wiedzą teoretyczną zgodnie z tematyką zajęć oraz umiejętnościami praktycznymi.
- Warunkiem zaliczenia bloku jest obecność na wszystkich ćwiczeniach zgodnie z wykazem grup dziekańskich.
- Kryteria oceniania egzaminu praktycznego uwzględniać mają: dotychczasowy przebieg pracy z pacjentem w czasie bloku ćwiczeniowego, aktywne uczestnictwo w zajęciach teoretycznych i praktycznych, znajomość zagadnień teoretycznych przedstawionych na zajęciach, umiejętność przeprowadzenia badania lekarskiego.
- Przewiduje się możliwość odrobienia ćwiczeń usprawiedliwionych zwolnieniem lekarskim lub urlopem dziekańskim wyłącznie z inną grupą dziekańską lub po ustaleniu indywidualnym z osobą prowadzącą zajęcia.
- Przedmiot kończy się egzaminem końcowym testowym – w sesji letniej (termin uzgodniony ze starostą roku podany będzie pisemnie na tablicy ogłoszeń studenckich Kliniki). Nie przewiduje się zwolnień z egzaminu testowego.
- Warunkiem zaliczenia egzaminu testowego jest pozytywne zaliczenie min. 60% pytań testowych.
- Wyniki egzaminu testowego zostaną podane do wiadomości studentów na tablicy ogłoszeń Kliniki w ciągu 2 dni od terminu egzaminu.
- Każdy student ma prawo do wglądu do swoich prac pisemnych, w tym egzaminu testowego, w terminie podanym przez Kierownika jednostki lub osoby przez Niego wyznaczonej i w obecności Kierownika jednostki lub osoby przez Niego wyznaczonej.
- W trakcie ćwiczeń, na terenie Kliniki, wymagana jest godna postawa wobec pacjentów i stosowanie się do zaleceń asystenta. Obowiązuje miękkie obuwie oraz biały fartuch.
- W przypadkach pytań lub wątpliwości dotyczących zajęć studenci mogą zwracać się do asystentów prowadzących ćwiczenia oraz osób odpowiedzialnych za dydaktykę.
Literatura podstawowa:
- Otorynolaryngologia. Podręcznik dla studentów kierunku lekarskiego i lekarsko-dentystycznego. J. Olszewski. PZWL,2022.
2. Otorynolaryngologia. Podręcznik dla studentów i specjalizujących się lekarzy. B. Latkowski. PZWL.2019.
Literatura uzupełniająca:
- Wykłady z otolaryngologii pod red. K. Niemczyka. Medipage 2012.
2. Otorynolaryngologia kliniczna , tom 1-2, D. Jurkiewicz, W. Szyfter, K. Niemczyk, J.Składzień, C. Stankiewicz, Medipage, 2014, 2015.