Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Regulamin.
  • Ostatnia zmiana 17.01.2019 przez Zakład Protetyki Stomatologicznej

    Regulamin

    Regulamin Zakładu Technik Dentystycznych

     

     

     

    1. Sposób prowadzenia zajęć:

     

    1. - Zajęcia odbywają się pod opieką asystenta prowadzącego. Student zgłasza się na zajęcia w odzieży ochronnej po uprzednim pozostawieniu odzieży wierzchniej i toreb w szatni na terenie Zakładu Technik Dentystycznych.
    2. - studenci na zajęciach nie korzystają z telefonów komórkowych, odtwarzaczy muzycznych i innych urządzeń elektronicznych nie przewidzianych w temacie i sposobie prowadzenia zajęć.
    3. - Zajęcia odbywają się w grupach 7-12 osobowych.
    4. - Studenci aby korzystać ze sprzętu i pobierać materiały do pracy muszą uzyskać zgodę asystenta prowadzącego.
    5. - Asystent prowadzący na początku zajęć omawia wspólnie ze studentami tematykę bieżącego ćwiczenia lub seminarium. Ma prawo ustalić formę zaliczenia zajęć, która może być pisemna lub ustna.
    6. - Studenci na ćwiczeniach laboratoryjnych wykonują prace z zakresu techniki dentystycznej, które są również formą zaliczenia poszczególnych bloków programowych.
    7. - Przed zakończeniem ćwiczeń student musi się rozliczyć z poszczególnych wyznaczonych etapów pracy i w terminie zdać zakończoną pracę.
    8. - Prac wykonywanych na zajęciach dydaktycznych nie wynosimy z Zakładu Technik Dentystycznych, przechowujemy je w szafkach udostępnionych studentom w Sali M.
    9. - nieobecność studenta musi być usprawiedliwiona ( w semestrze dopuszczona jedna nieobecność nieusprawiedliwiona); jest on zobowiązany do przedstawienia odpowiedniego dokumentu usprawiedliwiającego nieobecność.

     

     

    2. Możliwości i formy wyrównania zaległości powstałych na skutek nieobecności:

     

    1. - wszyscy studenci zobowiązani są do odrobienia nieobecności w porozumieniu z asystentem prowadzącym jednak nie później niż przewiduje dany blok programowy. Zaliczenie bloku musi nastąpić razem ze wszystkimi studentami w danej grupie dziekańskiej w tym samym terminie.
    2. - odrabianie zaległości w innych grupach dziekańskich może nastąpić jedynie po wyrażeniu zgody asystenta prowadzącego i w porozumieniu z asystentem który ma przyjąć studenta na ćwiczenia lub seminaria.
    3. - studenci nie wybierają dowolnie terminu i grupy w której będą odrabiać zaległości.
    4. - prace lub zaliczenia pisemne wykonane na zajęciach odrabianych zawsze ocenia asystent grupy do której jest przypisany student.

     

     

     

    3. Formy przeprowadzanych zaliczeń przedmiotu i egzaminów oraz warunki zwalniania z nich:

     

    1. - w semestrze zimowym i letnim wszyscy studenci piszą kolokwium semestralne, termin tego zaliczenia należy ustalić na miesiąc przed wyznaczonym terminem.
    2. - ćwiczenia praktyczne zaliczane są na podstawie ocen uzyskanych z poszczególnych prac ( średnia z ocen musi wynieść minimum 3.0).
    3. - ocena roczna jest średnią z zaliczenia pisemnego i części praktycznej.
    4. - warunkiem przystąpienia do egzaminu dyplomowego jest uzyskanie pozytywnej oceny z części praktycznej i zaliczenia pisemnego.
    5. - poszczególne seminaria kończą się zaliczeniem pisemnym lub ustnym. Formę zaliczenia ustala osoba prowadząca.
    6. - Poprawienie oceny niedostatecznej ma się odbyć na następnych zajęciach lub w terminie wyznaczonym przez osobę prowadzącą.
    7. - zwolnień z zaliczeń nie przewidziano.

     

     

    4. Kryteria oceniania:

     

    1. - Kryteria oceniania poszczególnych prac praktycznych podaje asystent w trakcie ich wykonywania.
    2. - Ocena składa się z sumy ocen za poszczególne elementy bądź etapy wykonania pracy.
    3. - W przypadku prac pisemnych oddzielnie oceniana jest część testowa i opisowa, a ocena jest średnią z poszczególnych części.
    4. - W pracy muszą być zawarte tzw. słowa kluczowe według których jest ułożona skala oceniania i punktacja.

     

    - 90%-100% - Bardzo dobrze (5,0)

    - 85% - Ponad dobrze ( 4,5)

    - 80% - dobrze ( 4,0)

    - 70% - dość dobrze ( 3,5)

    - 60% - dostatecznie ( 3,0)

    - <60% - niedostatecznie (2,0)

     

    5. Wykaz obowiązkowych i zalecanych podręczników znajduje się w gablotach na salach dedykowanych poszczególnym przedmiotom.