REGULAMIN ZAJĘĆ REALIZOWANYCH W KLINICE ENDOKRYNOLOGII, DIABETOLOGII I CHORÓB WEWNĘTRZNYCH UMB
- Zajęcia odbywają się według harmonogramu ustalonego przez Dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu i programu nauczania zatwierdzonego przez Radę Wydziału.
- Student jest zobowiązany do przestrzegania przepisów BHP, przeciwpożarowych i sanitarno-epidemiologicznych. Powyższe przepisy są umieszczone na stronie internetowej Kliniki.
- Przed rozpoczęciem zajęć torby i inne rzeczy osobiste (okrycia wierzchnie) należy pozostawić w szatni studenckiej.
- W czasie wszystkich zajęć obowiązuje zmiana obuwia oraz posiadanie własnych, czystych fartuchów lekarskich.
- W czasie zajęć każdy Student powinien posiadać identyfikator zawierający imię i nazwisko oraz określenie ‘student’.
- W czasie trwania wszystkich zajęć (ćwiczenia, prelekcje, wykłady) telefony komórkowe, notebooki, laptopy oraz inne urządzenia elektroniczne muszą bezwzględnie pozostawać wyłączone.
- Nie jest dopuszczalne wykonywanie zdjęć fotograficznych oraz utrwalania na innych nośnikach prezentacji i wykładów pod rygorem konsekwencji dyscyplinarnych. Zakaz fotografowania dotyczy w szczególności wykonywania zdjęć pacjentom.
- Studenta obowiązuje przestrzeganie tajemnicy zawodowej. Wszelka dokumentacja dotycząca chorego (w formie pisemnej lub elektronicznej) prowadzona i wykonywana w trakcie zajęć musi być pozbawiona danych personalnych oraz innych informacji umożliwiających identyfikację pacjenta.
- W trakcie zajęć Studentom nie wolno opuszczać Kliniki bez wiedzy i zgody osoby prowadzącej zajęcia.
- Ćwiczenia i wykłady odbywają się zgodnie z harmonogramem w godzinach przewidzianych w planie zajęć. Student zobowiązany jest do uczestnictwa w zajęciach z grupą studencką, do której został przypisany na początku roku akademickiego.
- Obecność na wszystkich zajęciach jest obowiązkowa. Student jest zobligowany do punktualnego przychodzenia na zajęcia dydaktyczne. Osoby spóźnione mogą być niedopuszczone do uczestniczenia w zajęciach, co będzie równoznaczne z nieobecnością nieusprawiedliwioną.
- W przypadku nieobecności usprawiedliwionej (zwolnienie lekarskie, urlop dziekański) stosowne zaświadczenie musi być dostarczone dla osoby prowadzącej ćwiczenia w przeciągu 7 dni od zakończenia okresu zwolnienia. Dokumenty dostarczane po tym terminie nie będą honorowane.
- W przypadku nieobecności usprawiedliwionej – obowiązek odrobienia zajęć po uprzednim uzgodnieniu z asystentem dydaktycznym. Możliwe jest odrobienie ćwiczeń w przypadku nieobecności na mniej niż 30% zajęć.
- Student ma prawo do wglądu do prac pisemnych w terminie nie późniejszym niż tydzień czasu od daty sprawdzianu w obecności asystenta prowadzącego.
- Student jest informowany o wynikach swoich prac pisemnych oraz ocenie końcowej bezpośrednio od asystenta w postaci ustnej.
- Zaliczenie ćwiczeń i wpisy zaliczeniowe student może uzyskać wyłącznie w trakcie trwania roku akademickiego.
- Forma i warunki zaliczenia-spełnienie łącznie poniższych warunków: Studenci zobowiązani są do przygotowania teoretycznego na każde zajęcia. Warunkiem zaliczenia ćwiczeń jest obecność na wszystkich ćwiczeniach oraz wykładach. Przygotowanie do ćwiczeń oceniane jest poprzez czynny udział w zajęciach. Sposób zaliczania poszczególnych ćwiczeń- ustny (dyskusja w czasie zajęć, obserwacja pracy studenta, ocena aktywności w czasie zajęć). Sposób i forma zaliczenia całości zajęć dydaktycznych w Klinice – zaliczenie w formie pisemnej – opracowanie wyznaczonego tematu. W przypadku niezaliczenia przedmiotu – forma zaliczenia poprawkowego ustalana jest indywidualnie z asystentem prowadzącym ćwiczenia w przeciągu 2 tygodni od zakończenia zajęć dydaktycznych.
- Wszelkie uwagi należy zgłaszać dla osoby odpowiedzialnej za dydaktykę: dr hab. n. med. Agnieszce Adamskiej lub Kierownikowi Kliniki Prof. Adamowi Krętowskiemu.