Serdecznie zapraszamy pracowników dydaktycznych i badawczo-dydaktycznych
Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologii i Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim,
Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej
oraz
Wydziału Nauk o Zdrowiu
do udziału w szkoleniu pn.
TECHNIKI PREZENTACJI I WYSTĄPIEŃ PUBLICZNYCH, A INNOWACYJNA DYDAKTYKA
OSTATNIA EDYCJA SZKOLENIA!!
OSTATNIE MIEJSCA!!
(cykl 2 spotkań po 8 godz. w każdej grupie):
II grupa: 23-24.06.2021 r. - 5 miejsc
III grupa: 01-02.07.2021 r. - 2 miejsca
(szczegółowy plan godzinny i miejsce szkolenia w każdej z grup zostanie przesłany mailem przed rozpoczęciem szkolenia)
Głównym celem szkolenia jest rozwój i nauka poprzez podnoszenie kompetencji nauczycieli akademickich w zakresie innowacyjnych umiejętności dydaktycznych. Zakres merytoryczny kursu obejmować będzie: techniki wystąpień publicznych – przygotowanie wystąpień publicznych w dydaktyce, autoprezentacja, ustalenie strategii prowadzenia prezentacji, zajęcia z kultury języka w wypowiedziach publicznych, komunikacja werbalna – siła słowa i siła przekonywania, mowa ciała, czyli komunikacja niewerbalna, a skuteczność przekazu, a także rola pierwszego wrażenia w kreowaniu wizerunku.
W szkoleniu zostaną wykorzystane metody dydaktyczne między innymi obejmujące symulacje, metaplany, scenki rodzajowe oraz warsztaty i ćwiczenia z elementami obserwacji, w tym nagranie audio-video
Szkolenie będzie miało przede wszystkim wymiar praktyczny, ukierunkowany na rozwój kompetencji uczestników. Szkolenie odbywać się będzie w siedzibie Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i obejmie 16 godzin lekcyjnych w każdej z grup.
Szkolenie realizowane jest Collegium Wratislaviense, zaś trenerem będzie:
dr Grzegorz Grzegorczyk - wykładowca Uniwersytetu Gdańskiego, edukator i szkoleniowiec dla Cambridge ESOL oraz Wydawnictwa Szkolnego PWN, w przeszłości metodyk i mentor nauczycieli w kilku szkołach w Gdańsku oraz w szkole językowej w Bristol. Jako certyfikowany tutor Collegium Wratislaviense praktykuje metody edukacji spersonalizowanej w środowisku akademickim oraz prowadzi superwizje dla innych tutorów. Certyfikowany coach i trener. Swoje kompetencje rozwija(ł) pod okiem najlepszych trenerów w Polsce.
UMB zastrzega sobie prawo do przesunięcia osób na inny termin w przypadku wyczerpania limitu miejsc w grupie w danym terminie.
Warunkiem udziału w szkoleniu jest:
- zatrudnienie na UMB na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony lub na czas określony lub na podstawie aktu mianowania przez okres nie krótszy niż planowany okres szkolenia powiększony o jeden pełen semestr zajęć dydaktycznych z wykorzystaniem kompetencji nabytych w trakcie szkolenia, (§4, pkt I, ust. 3, 4 Regulaminu uczestnictwa w projekcie).
- wskazanie możliwości wykorzystania nabytych kompetencji podczas realizowanych zajęć dydaktycznych i dostosowanie programów kształcenia uwzględniając kompetencje nabyte podczas szkolenia (§5, pkt II, ust. 1, ppkt 1 Regulaminu uczestnictwa w Projekcie) oraz poddanie się późniejszej weryfikacji zobowiązań dydaktycznych (zgodnie z §5, pkt III Regulaminu uczestnictwa w Projekcie)..
Kwalifikacja do udziału w szkoleniu odbywać się będzie według liczby punktów a w przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów – według kolejności zgłoszeń.
Rekrutacja na szkolenie trwa od 8 do 15 czerwca 2021
Wypełniony formularz rekrutacyjny oraz oświadczenie stanowiące załącznik do formularza należy:
- złożyć w Kancelarii Ogólnej UMB (na półce Działu Projektów Pomocowych), ul. Kilińskiego 1, lewe skrzydło Pałacu Branickich, w godzinach 7:30-15:30,
lub
- włożyć do skrzynki na dokumenty umieszczonej w holu przy Dziale Projektów Pomocowych (I piętro), ul. Kilińskiego 1, prawe skrzydło Pałacu Branickich.
Osoby do kontaktu:
Organizacja szkolenia: Jacek Bezubik (jacek.bezubik@umb.edu.pl, tel.: 85 686 51 40)
Rekrutacja: Karolina Cylwik (zpu1@umb.edu.pl, tel.: 85 686 51 77).
Dokumenty do pobrania:
Oświadczenie o prowadzeniu zajęć
Kryteria oceny na szkolenie do pobrania tutaj.
Dokumenty projektowe (do zapoznania się):