Drogie Koleżanki i Koledzy,
Nasze Studenckie Koło Naukowe oferuje rozpoczęcie działalności naukowej od podstaw poprzez liczne szkolenia oraz pomoc w: obsłudze internetowych baz danych z literaturą, przeglądzie piśmiennictwa, poznaniu podstaw tworzenia artykułu naukowego, a także realizacji własnych pomysłów i projektów badawczych. Dodatkowo organizujemy warsztaty skierowane do studentów zainteresowanych nauką oraz doskonaleniem umiejętności praktycznych (hodowla in vitro, techniki spektroskopowe, techniki elektroforetyczne, mikroskopia fluorescencyjna, cytometria przepływowa). Na spotkaniach Koła regularnie analizujemy i prezentujemy wybrane artykuły naukowe, co pozwala na poszerzenie wiedzy z zakresu szeroko pojętej chemii medycznej związków o aktywności przeciwnowotworowej.
Profil prac naukowych:
Badania prowadzone w ramach Studenckiego Koła Naukowego są związane z projektowaniem i syntezą nowych leków przeciwnowotworowych. Równocześnie prowadzimy badania nad mechanizmem ich oddziaływania zarówno na komórki prawidłowe jak i nowotworowe. Oryginalność naszych badań bazuje zarówno na wyborze nowej klasy związków przeciwnowotworowych jak i całościowym podejściu do badań wpływu tych związków na procesy przepływu informacji w obrębie komórki obserwowane w mechanizmach apoptozy i przekaźnictwa sygnałowego. Ponadto poprzez zastosowanie nanocząstek jako nośników chemioterapeutyków poszukujemy skutecznego sposobu transferu związków bezpośrednio do guzów nowotworowych.
Warsztat badawczy:
- techniki hodowli in vitro
- techniki spektroskopowe
- techniki elektroforetyczne
- mikroskopia fluorescencyjna
- cytometria przepływowa
Osiągnięcia:
Skuteczność pracy Studenckiego Koła Naukowego potwierdzają liczne sukcesy odniesione przez Członków Koła w ostatnich latach: artykuły naukowe w znanych i szanowanych czasopismach naukowych, których współautorami są członkowie Naszego Koła; wystąpienia na ogólnopolskich oraz międzynarodowych konferencjach.
W celu utrzymania wysokiego poziomu jakości pracy Studenckiego Koła Naukowego, od przyszłych członków wymagamy: starannej, sumiennej i systematycznej pracy; przestrzegania wyznaczonych przez Opiekunów terminów realizacji projektów; zdawania sprawozdań odnośnie postępów prac w danym zespole. Dodatkowo mile widziana jest umiejętność sprawnego posługiwania się drobnym sprzętem laboratoryjnym.
Nasze Koło skierowane jest do Studentów, którzy ukończyli III rok studiów kierunku Farmacja i Analityka Medyczna oraz Studentów II stopnia Kosmetologii.
Zainteresowanych prosimy o kontakt osobisty lub mailowy.