Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Regulamin Dydaktyczny Jednostki.
  • Ostatnia zmiana 14.06.2021 przez Administrator UMB

    Regulamin Dydaktyczny Jednostki

    REGULAMIN ZAJĘĆ REALIZOWANYCH W KLINICE ENDOKRYNOLOGII, DIABETOLOGII I CHORÓB WEWNĘTRZNYCH UMB

    1. Zajęcia odbywają się według harmonogramu ustalonego przez Dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu i programu nauczania zatwierdzonego przez Radę Wydziału.
    2. Student jest zobowiązany do przestrzegania przepisów BHP, przeciwpożarowych i sanitarno-epidemiologicznych. Powyższe przepisy są umieszczone na stronie internetowej Kliniki.
    3. Przed rozpoczęciem zajęć torby i inne rzeczy osobiste (okrycia wierzchnie) należy pozostawić w szatni studenckiej.
    4. W czasie wszystkich zajęć obowiązuje zmiana obuwia oraz posiadanie własnych, czystych fartuchów lekarskich.
    5. W czasie zajęć każdy Student powinien posiadać identyfikator zawierający imię i nazwisko oraz określenie ‘student’.
    6. W czasie trwania wszystkich zajęć (ćwiczenia, prelekcje, wykłady) telefony komórkowe, notebooki, laptopy oraz inne urządzenia elektroniczne muszą bezwzględnie pozostawać wyłączone.
    7. Nie jest dopuszczalne wykonywanie zdjęć fotograficznych oraz utrwalania na innych nośnikach prezentacji i wykładów pod rygorem konsekwencji dyscyplinarnych. Zakaz fotografowania dotyczy w szczególności wykonywania zdjęć pacjentom.
    8. Studenta obowiązuje przestrzeganie tajemnicy zawodowej. Wszelka dokumentacja dotycząca chorego (w formie pisemnej lub elektronicznej) prowadzona i wykonywana w trakcie zajęć musi być pozbawiona danych personalnych oraz innych informacji umożliwiających identyfikację pacjenta.
    9. W trakcie zajęć Studentom nie wolno opuszczać Kliniki bez wiedzy i zgody osoby prowadzącej zajęcia.
    10. Ćwiczenia i wykłady odbywają się zgodnie z harmonogramem w godzinach przewidzianych w planie zajęć. Student zobowiązany jest do uczestnictwa w zajęciach z grupą studencką, do której został przypisany na początku roku akademickiego.
    11. Obecność na wszystkich zajęciach jest obowiązkowa. Student jest zobligowany do punktualnego przychodzenia na zajęcia dydaktyczne. Osoby spóźnione mogą być niedopuszczone do uczestniczenia w zajęciach, co będzie równoznaczne z nieobecnością nieusprawiedliwioną.
    12. W przypadku nieobecności usprawiedliwionej (zwolnienie lekarskie, urlop dziekański) stosowne zaświadczenie musi być dostarczone dla osoby prowadzącej ćwiczenia w przeciągu 7 dni od zakończenia okresu zwolnienia. Dokumenty dostarczane po tym terminie nie będą honorowane.
    13. W przypadku nieobecności usprawiedliwionej – obowiązek odrobienia zajęć po uprzednim uzgodnieniu z asystentem dydaktycznym. Możliwe jest odrobienie ćwiczeń w przypadku nieobecności na mniej niż 30% zajęć.
    14. Student ma prawo do wglądu do prac pisemnych w terminie nie późniejszym niż tydzień czasu od daty sprawdzianu w obecności asystenta prowadzącego.
    15. Student jest informowany o wynikach swoich prac pisemnych oraz ocenie końcowej bezpośrednio od asystenta w postaci ustnej.
    16. Zaliczenie ćwiczeń i wpisy zaliczeniowe student może uzyskać wyłącznie w trakcie trwania roku akademickiego.
    17. Forma i warunki zaliczenia-spełnienie łącznie poniższych warunków: Studenci zobowiązani są do przygotowania teoretycznego na każde zajęcia. Warunkiem zaliczenia ćwiczeń jest obecność na wszystkich ćwiczeniach oraz wykładach. Przygotowanie do ćwiczeń oceniane jest poprzez czynny udział w zajęciach. Sposób zaliczania poszczególnych ćwiczeń- ustny (dyskusja w czasie zajęć, obserwacja pracy studenta, ocena aktywności w czasie zajęć). Sposób i forma zaliczenia całości zajęć dydaktycznych w Klinice- test pisemny (test wielokrotnego wyboru- tematyka obejmuje ćwiczenia i wykłady) na koniec semestru. W przypadku niezaliczenia przedmiotu – forma zaliczenia poprawkowego ustalana jest indywidualnie z asystentem prowadzącym ćwiczenia w przeciągu 2 tygodni od zakończenia zajęć dydaktycznych.
    18. Wszelkie uwagi należy zgłaszać dla osoby odpowiedzialnej za dydaktykę: dr hab. n. med. Agnieszce Adamskiej lub Kierownikowi Kliniki Prof. Adamowi Krętowskiemu.