Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Rodzinny Piknik Nauki i Sztuki.
  • Ostatnia zmiana 10.06.2024 przez Zakład Medycyny Wieku Rozwojowego i Pielęgniarstwa Pediatrycznego

Rodzinny Piknik Nauki i Sztuki

Dnia 18 maja 2024 r. na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbył się Rodzinny Piknik Nauki i Sztuki z udziałem SKN „Ad Liberos”. W ramach pikniku przygotowaliśmy instrukcję pierwszej pomocy u niemowląt i dzieci w sytuacjach zachłyśnięcia, zakrztuszenia i zadławienia. Prowadziliśmy praktyczne warsztaty z udziałem całych rodzin, młodzieży i seniorów, w ramach których omawialiśmy różnice pomiędzy zadławieniem a zakrztuszeniem oraz jak je odróżnić. Dodatkowo pokazywaliśmy, jak postępować przy zadławieniu niemowlęcia (do 1 roku życia) a jak w przypadku dziecka starszego. Zainteresowanie tematem było ogromne, mamy nadzieję że w przyszłym roku spotkamy się na kolejnym rodzinnym pikniku w większym gronie niż tym razem.