Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Wydarzenia.
  • Ostatnia zmiana 28.06.2024 przez Zakład Medycyny Wieku Rozwojowego i Pielęgniarstwa Pediatrycznego

Wydarzenia

Ostatnie dwa dni były niezwykle pracowite i pełne emocji, albowiem 25.06.2024 r. i 26.06.2024 r. odbył się egzamin dyplomowy na kierunku Pielęgniarstwo. W ciągu tych dwóch dni przyszłe pielęgniarki i pielęgniarze mierzyli się z zadaniami wysokiej i niskiej wierności w Centrum Symulacji Medycznych. W ramach pediatrii i pielęgniarstwa pediatrycznego studenci musieli m.in. przygotować noworodka do fototerapii, wykonać pomiary antropometryczne takie jak długość ciała, waga czy obwód głowy oraz podać infuzję dożylną z wykorzystaniem pompy infuzyjnej. Po pozytywnie zdanym egzaminie praktycznym pozostała jeszcze obrona pracy licencjackiej i kolejni studenci wyruszą w nową podróż jaką jest zawodowa praca pielęgniarki lub pielęgniarza. Jesteśmy niezwykle dumni, iż możemy obserwować rozwijające się nowe kwiaty pielęgniarstwa.