Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Literatura obowiązująca na ćwiczenia 2024/2025.
  • Ostatnia zmiana 10.09.2024 przez Zakład Propedeutyki Stomatologii

Literatura obowiązująca na ćwiczenia 2024/2025

NAUCZANIE PRZEDKLINICZNE

Stomatologia zachowawcza przedkliniczna:

--Jańczuk Z. (red.): Stomatologia zachowawcza. Zarys kliniczny. Podręcznik dla studentów stomatologii. PZWL, Warszawa 2008, 2014

--Piątowska D. (red.): Kariologia Współczesna. Postępowanie kliniczne. Med. Tour Press, Warszawa 2004, 2009.

Endodoncja przedkliniczna:

--Kierklo A. (red.): Endodoncja przedkliniczna. Skrypt dla studentów Oddziału Stomatologii Wydziału Lekarskiego AMB, Białystok 2007.

--Arabska-Przedpełska B., Pawlicka H.: Współczesna endodoncja w praktyce. Bestom, Łódź 2011 (Med. Tour Press, 2003).

Uzupełniajaca

--Pawlicka H, Lipski M. (red.) Enodoncja. Kwintesencja 2024

Periodontologia przedkliniczna:

-- Górska R (red.).: Periodontologia. Podręcznik dla studentów i do LDEK . Edra Urban & Partner, 2022

--Wolf H., Rateitschak E., Rateitschak K.: Periodontologia. Czelej, Lublin 2006.

Uzupełniająca  Periodontologia przedkliniczna

--Knychalska-Karwan Z.: Fizjologia i patologia błony śluzowej jamy ustnej. Czelej, Lublin 2002, 2009.

--Jurczyński W., Pawelczyk-Madalińska M.: Usuwanie złogów nazębnych. Instrumentarium i procedura zabiegowa. Kwintesencja, Warszawa 2008.

ERGONOMIA W STOMATOLOGII

--Bladowski M.: Atlas techniki pracy na cztery ręce w stomatologii ogólnej. Euro Direct Medica, Gliwice 1999.

- -Zasady pracy przy leżącym pacjencie” Z. Jańczuk, M. Bladowski 2003r,

Uzupełniająca

--Jańczuk Z. (red.): Stomatologia zachowawcza. Zarys kliniczny. Podręcznik dla studentów stomatologii. PZWL, Warszawa 2004 lub 2008 (dodruk).

MATERIAŁOZNAWSTWO STOMATOLOGICZNE realizowane w Zakładzie Propedeutyki Stomatologii

--Z. Jańczuka (red.)Stomatologia zachowawcza z endodoncją. Zarys kliniczny red. 2014r,

--Materiały do wypełnień we współczesnej dentystyce odtwórczej. red. L. Ilewicza 2003r,

Uzupełniająca