Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Aktualności 2024/2025.
  • Ostatnia zmiana 24.09.2024 przez Zakład Propedeutyki Stomatologii

Aktualności 2024/2025

UWAGA STUDENCI I ROKU STOMATOLOGII !!!

Zajęcia na roku I na kierunku lekarsko-dentystycznym  rozpoczynają się 01.10.2024r.

1. Student zobowiązany jest posiadać na zajęciach standardowe środki ochrony osobistej stosowane w gabinecie stomatologicznym: obuwie na zmianę, ubranie lekarskie (dwuczęściowe lub długi fartuch), maskę ochronną na usta i nos, przyłbicę stomatologiczną, rękawiczki ochronne jednorazowe.
    2. Szczegółowy program ćwiczeń oraz Regulamin zajęć dydaktycznych znajduje się na stronie internetowej zakładu oraz na tablicy ogłoszeń w Zakładzie Propedeutyki Stomatologii.
    3. Ćwiczenia odbywają się w Centrum Symulacji Medycznej ul. Szpitalna 30 (obok budynku Wydziału Nauk o Zdrowiu) sala nr 1.18, 1.20, I piętro, szatnia na parterze.
    4. Na pierwsze ćwiczenie obowiązuje przygotowanie teoretyczne z tematyki:  Materiałoznawstwo stomatologiczne: Podział materiałów stosowanych w stomatologii zachowawczej. Właściwości materiałów stomatologicznych. Materiały na wypełnienia tymczasowe – cement cynkowo-siarczany, cement tlenkowo-cynkowo-eugenolowy, pasty samotwardniejące. Zalecana literatura: „Stomatologia zachowawcza. Zarys kliniczny ” pod red. Z. Jańczuka 2014r., Materiały do wypełnień we współczesnej dentystyce odtwórczej” pod red. L. Illewicza 2003.
    5. Wykłady będę prowadzone online za pośrednictwem platformy Blackboard w poniedziałki o godzinie 13.15. Wszyscy studenci powinni jak najszybciej uzyskać w Dziekanacie Wydziału Lekarskiego dostęp do ww. platformy.
    6. Seminaria w dniach 16.10 i 23.10.204 odbywają się na budynku Centrum Dydaktyki Stomatologicznej (sala wykładowa) ul. M. Skłodowskiej-Curie 24a oraz w Zakładzie Propedeutyki Stomatologii (budynek CSM). Podział na grupy seminaryjne według listy dostępnej w dziekanacie.