Szkolenie w ramach programu ERASMUS+ w Universidade do Porto w Portugalii

27.06.2024 10:41
    W dniach 3-14 czerwca 2024 roku dr Angelika Charkiewicz z Zakładu Klinicznej Biologii Molekularnej, dr Wioleta Omeljaniuk z Zakładu Analizy i Bioanalizy Leków i dr hab. Marzena Garley z Zakładu Immunologii odbyły szkolenie w ramach programu ERASMUS+ w Universidade do Porto, Faculdade de Farmacia w Portugalii.
    Przedmiotem szkolenia były zaawansowane procedury laboratoryjne w diagnostyce klinicznej i ich znaczenie w procesie kształcenia studentów. Szkolenie realizowały w laboratoriach Wydziału Farmaceutycznego m.in. Chemii Stosowanej, Bromatologii i Hydrologii, Toksykologii, Farmakologii, Biochemii, a także Mikrobiologii czy Laboratorium Technologii Farmaceutycznej. Metodologia objęła techniki izolacji komórek, hodowle komórkowe, cytometrię przepływową, testy stresu oksydacyjnego, badanie żywotności komórek i.in. Podczas pobytu Panie adiunkt miały również okazję wizytować instytut i3S oraz laboratorium diagnostyczne UNILABS.