Akcje profilaktyczne studentów z SKN Anastezjologii i Medycyny Paliatywnej

25.11.2023 18:58

2 listopada 2023 Studenci ze Studenckiego Koła Naukowego Anestezjologii i Medycyny Paliatywnej przy Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dzieci i Młodzieży z Pododdziałem Pooperacyjnym i Leczenia Bólu UMB wzięli udział w warsztatach USG tarczycy zorganizowanych przez Fundację Mocni na Starcie. To inspirujące doświadczenie zaowocowało dwiema akcjami profilaktycznymi dla mieszkańców województwa podlaskiego.

Pierwsza z nich odbyła się 18 listopada w galerii handlowej Biała w ramach studenckiej akcji „Zdrowie Pod Kontrolą”, podczas której członkowie koła uświadamiali przechodniów o istocie dbania o swoje zdrowie również pod kątem tarczycy, a także każdy zainteresowany przechodzień otrzymał darmowy voucher na badanie TSH.

Druga akcja odbyła się 24 listopada w Kozińcach - został przedstawiony krótki wykład na temat zdrowia tarczycy, a także diety uznawanej za wspierającą zdrowie tarczycy. Następnie każdy uczestnik mógł skorzystać z darmowego badania cukru, ciśnienia oraz otrzymał voucher na badanie TSH. Spotkanie zakończyło się pyszną degustacją dań, przyrządzonych z produktów ważnych dla zdrowia tarczycy.

Całość działań była dofinansowana z funduszów Podlaskie Młodzieżowe Lokalnie.