LaBTest edycja 2024 etap wojewódzki odbył się na UMB

28.03.2024 06:47

W sobotę 23 marca na UMB odbył się etap wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Diagnostyce Laboratoryjnej "LabTest" organizowany przez Studenckie Towarzystwa Diagnostów Laboratoryjnych działających przy uczelniach medycznych w całej.

Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych UMB  miał przyjemność przeprowadzić ten konkurs dla uczniów szkół z województwa podlaskiego.

Laureatami konkursu zostali uczniowie z II i VIII LO w Białymstoku.

Konkurs LabTest organizowany jest od wielu lat w celu poszerzenia świadomości o zawodzie Diagnosty Laboratoryjnego i zachęcenia do rekrutacji na kierunek Analityka Medyczna przygotowujący studentów do tego zawodu wśród uczniów szkół średnich.

Konkurs ten składa się z III etapów, ostatni odbędzie się w kwietniu w siedzibie Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych, która już po raz kolejny objęła konkurs Patronatem Honorowym.