Wojewoda Podlaski z wizytą w Centrum Badań Populacyjnych UMB

10.05.2024 16:00

10 maja 2024 r. dr Jacek Brzozowski Wojewoda Podlaski odwiedził Ośrodek Badań Populacyjnych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. W spotkaniu udział wzięli Rektor Profesor Adam Krętowski oraz Rektor-Elekt Profesor Marcin Moniuszko, UMB, dr hab. Andrzej Eljaszewicz oraz pracownicy Ośrodka Badań Populacyjnych.

Profesor Karol Kamiński przedstawił działalność Ośrodka oraz zaprezentował badanie Białystok PLUS. Natomiast dr hab. Andrzej Eljaszewicz przedstawił zasady działania Centrum Futuri.

Spotkanie było wyjątkowym wydarzeniem, podczas którego omówiono kluczowe aspekty związane z zdrowiem i jakością życia mieszkańców naszego regionu oraz stanowiło doskonałą okazję do zaprezentowania inicjatyw oraz możliwości współpracy pomiędzy instytucjami naukowymi a władzami lokalnymi dla dobra społeczności.

Podkreślono wagę badań w analizie i profilaktyce chorób, co z kolei wpisuje się w dążenie do poprawy stanu zdrowia mieszkańców naszego regionu. Obecność Wojewody Podlaskiego podczas tej wizyty potwierdziła znaczenie Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i jego inicjatyw dla zdrowia publicznego oraz rozwoju regionu.

Centrum Futuri zostało wybudowane i doposażone z projektu pn. „Centrum Badań Innowacyjnych w zakresie prewencji chorób cywilizacyjnych i medycyny indywidualizowanej (CBI PLUS)” współfinansowanego z środków z EFRR, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

logotypy Fundusze