Podsumowanie turnieju UMB Basket Cup 11 czerwca 2024

12.06.2024 09:00

11 czerwca 2024 w godz. 15:00-20:00 na boisku przy Domu Studenta nr 1 odbył się turniej koszykówki UMB Basket Cup zorganizowany przez Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, Klub Uczelniany AZS UMB, Biuro Promocji i Rekrutacji i Samorząd Studentów UMB.

W Turnieju wzięli udział studenci, nauczyciele akademiccy, jak też pracownicy administracji.

Drużyny mogły liczyć max. 4 zawodników, a rozgrywano 1 kwartę 10-minutową.

Do Turnieju zgłosiło się 10 drużyn w kategorii męskiej i 3 drużyny w kategorii kobiecej.

Wyniki w kategorii kobiecej:

I miejsce - Dzikie Koty, Kapitan Katarzyna Szurna
        II miejsce - Fizjo Sigmy, Kapitan Wiktoria Charlak
        III miejsce - RBBB, Kapitan Maria Qaheri

Wyniki w kategorii męskiej:

I miejsce - Święta Trójca, Kapitan Michał Wasilewski
        II miejsce - UMBBCC, Kapitan Kaviyan Karimi
        III miejsce - Drink Team, Kapitan Kamil Zadykowicz

Rozegrano również mecz pokazowy Kadra UMB vs. Studenci UMB, w którym zwycięstwo odbiosła Kadra. Drużyny wystąpiły w składzie:
    Studenci: Andrii Zahorodnii - Kapitan, Agnieszka Kucharewicz, Gabriel Kuryłowicz, Miłosz Nesterowicz, Andrii Pluzhnyk
    Kadra: Adam Krętowski - Kapitan, Marcin Moniuszko, Justyna Hermanowicz, Sławomir Chlabicz, Bartłomiej Kałaska, Janusz Myśliwiec, Tomasz Rusak.

Rewanż już w nowym roku akademickim.