Uniwersytet Medyczny w Białymstoku otrzymał Medal Europejski za Projekt Białystok PLUS

12.06.2024 09:27
    Uniwersytet Medyczny w Białymstoku został wyróżniony Medalem Europejskim za projekt Białystok PLUS - Ośrodek Badań Populacyjnych. Uroczystość wręczenia medali odbyła się  11 czerwca 2024 r. w Oxford Tower w Warszawie, gdzie uczelnię reprezentowali prof. dr hab. Karol Kamiński oraz dr Paweł Sowa.
    Medal Europejski jest ogólnopolskim przedsięwzięciem, realizowanym przez Business Centre Club we współpracy z Europejskim Komitetem Społeczno-Ekonomicznym – instytucją działającą przy Komisji Europejskiej. Odznaczenie to przyznawane jest produktom i usługom spełniającym europejskie standardy jakości, uwzględniając dynamikę rozwoju firmy, zdobyte certyfikaty oraz wykorzystanie możliwości, jakie daje członkostwo Polski w Unii Europejskiej.
    Medal Europejski ma na celu:
    • Wyróżnianie i promocję wyrobów oraz usług oferowanych przez firmy działające na terenie Polski.
    • Wzbudzanie zainteresowania standardami europejskimi i przepisami obowiązującymi w Unii Europejskiej.
    • Upublicznienie przykładów dobrej jakości w Polsce i w Unii Europejskiej oraz promocję metod jej osiągania.
    • Zachęcenie polskich przedsiębiorców do korzystania z wielomilionowego rynku Unii Europejskiej.
    • Zainteresowanie konsumentów i przedsiębiorców z krajów Unii Europejskiej laureatami Medalu Europejskiego.
    Projekt Białystok PLUS jest przykładem doskonałości naszej uczelni w zakresie badań populacyjnych. Serdecznie gratulujemy wszystkim zaangażowanym w ten sukces i dziękujemy za ich ciężką pracę.