Uniwersytet Medyczny w Białymstoku na Pikniku Naukowym w Warszawie!

12.06.2024 11:54

Zapraszamy na 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, który odbędzie się 15 czerwca 2024 r. (sobota) na PGE Narodowym w Warszawie!

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku przygotował dla Państwa strefę pełną atrakcji na Strefie Zdrowia. Na pikniku można się przekonać, że nauka o zdrowiu może być nie tylko fascynująca, ale i zapewniać świetną zabawę!

Pokazy, które przygotowali studenci i pracownicy UMB:

Nie do wiary, co żyje na Twojej skórze!  - Zakład Higieny, Epidemiologii i Ergonomii

• Test z lampą UV do oceny poprawności mycia rąk
    • Nauka poprawnej higieny rąk i zapobiegania zakażeniom
    • Ocena skóry głowy pod mikroskopem USB

Świat widziany przez alkogogle i narkogogle - Zakład Higieny, Epidemiologii i Zaburzeń Metabolicznych

Poznaj ograniczenia swojego ciała, umysłu i zmysłów podczas symulacji po spożyciu konkretnej dawki alkoholu oraz marihuany, LSD i innych narkotyków.

Dermokonsultacja, czyli porozmawiajmy o tym, czego nie widać gołym okiem! - Innowacyjny Kosmetolog i Samodzielna Pracownia Kosmetologii

• Diagnostyka kosmetologiczna twarzy przy zastosowaniu Lampy Wooda.

Słodka choroba - jak wykryć cukrzycę? - Zakład Laboratoryjnej Diagnostyki Klinicznej i Centrum Badań Klinicznych

• Poznaj historyczne metody pomiaru glukozy i dowiedz się jak wykryć cukrzycę.
    • Samodzielnie wykonaj badanie z użyciem suchych testów paskowych.
    • Zobacz jak działa nowoczesny sensor glukozy.

Tłuszcze pokarmowe w świetle lampy UV - Zakład Bromatologii

• Oceń jakość tłuszczów pokarmowych z użyciem lampy UV.
    • Zmierz zawartość tkanki tłuszczowej metodą bioimpedancji elektrycznej.

Symulator starości - nie do wiary jak się zmieniamy! - Klinka Geriatrii

• Doświadcz na własnej skórze zmian związanych ze starością takich jak pogorszenie wzroku, słuchu, ograniczenia ruchomości stawów i zmniejszenie siły mięśni.

Nasze stanowisko to G9.

Udział w Pikniku jest bezpłatny!

27. Piknik naukowy - strona internetowa

27. Piknik naukowy - wydarzenie na Facebooku