Ostatnie posiedzenie Senatu UMB kadencji 2020-2024

27.06.2024 14:09

27 czerwca 2024 r. odbyło się ostatnie posiedzenie Senatu UMB kadencji 2020-2024.

Po przywitaniu Senatorów nastąpiło wręczenie aktu wyboru Rektora UMB na kadencję 2024-2028 prof. dr. hab. Marcinowi Moniuszko. Aktu wręczenia dokonał prof. dr hab. Dariusz Lebensztejn - Przewodniczący Kolegium Elektorów. Gratulacje Rektorowi Elektowi w imieniu wspólnoty akademickiej złożył Rektor prof. dr hab. Adam Krętowski.

Rektor Adam Krętowski podziękował Senatorom za cztery lata zaangażowania i rzetelnej pracy w Senacie. Życzył wszystkim sukcesów w pracy zawodowej oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Przypomniał, że od września 2020 roku do czerwca 2024 roku odbyły się 43 posiedzenia Senatu, podczas których zostało podjętych 1598 uchwał.

Rektor Elekt prof. dr hab. Marcin Moniuszko podziękował obecnemu Rektorowi za 8 lat ciężkiej pracy, zaznaczył, że wysiłek i poświęcenie Pana Rektora stanowią inspirację, a Pan Rektor jest przykładem osoby, która Uczelni oddała serce. W imieniu całej wspólnoty UMB prof. Moniuszko wręczył pamiątkowy sztandar z ręcznie wyszywanym logo UMB.

Zostało także wykonane pamiątkowe zdjęcie wszystkich Senatorów oraz osób z głosem doradczym.