Nauczyciele akademiccy UMB wzięli udział w Dental Education Summit 24 w Helsinkach

15.07.2024 12:14

Dr hab. Joanna Bagińska i lek dent. Radosław Łojko z Zakładu Propedeutyki Stomatologii uczestniczyli w dniach 2- 3 lipca 2024 roku w Dental Education Summit 24 w Helsinkach. W spotkaniu wzięło udział ponad stu pracowników kierunków lekarsko-dentystycznych z Polski i ze świata. Celem Dental Education Summit 24 było zapoznanie kadry dydaktycznej z możliwościami wykorzystania nowoczesnych technologii i sprzętu w nauczaniu stomatologii, a także wymiany wiedzy i doświadczeń. W trakcie wykładów i dyskusji w kuluarach uczestnicy dzielili się nowatorskimi rozwiązaniami stosowanymi w pracy ze studentami. Na wystawie towarzyszącej konferencji zaprezentowano urządzenia wspomagające dydaktykę produkowane przez firmę Planmeca, m.in. najnowsze rodzaje symulatorów dentystycznych, w tym te oparte o technologię rzeczywistości wirtualnej, skanery zewnątrzustne do obiektywnej oceny preparacji ubytków i aparaty rentgenowskie stosowane w nauczaniu przedklinicznym, a także nowoczesne unity stomatologiczne, urządzenia do diagnostyki próchnicy zębów czy też cyfrowe systemy CAD/CAM mające zastosowanie w nauczaniu przedmiotów klinicznych.