Rekordowe środki z NAWA na umiędzynarodowienie UMB

19.07.2024 09:31
    Autor: Dział Współpracy Międzynarodowej

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) ogłosiła listę projektów dofinansowanych w ramach programu "Welcome to Poland" (nabór 2023). Wśród projektów, które uzyskały dofinansowanie znalazła się rekordowa ilość projektów UMB – aż 3 z nich dostały pozytywną decyzję NAWA (na 3 złożone wnioski czyli tyle, ile wynosił limit na pojedynczy podmiot). Tegoroczny nabór zaowocował dofinansowaniem łącznie 33 podmiotów, z alokacją wynoszącą 15 000 000 zł. UMB łącznie pozyskał środki w wysokości 1 490 067,61 zł, co jest najlepszym wynikiem w kraju oraz sytuuje naszą Uczelnię na pierwszym miejscu podmiotów pozyskujących środki w ramach programu „Welcome to Poland”.

Łączny dorobek UMB (z uwzględnieniem obecnego naboru) to aż 12 projektów, a Uczelnia jest beneficjentem w/w programu w każdej jego edycji (tj. od 2018 r.). Wszystkie projekty zostały napisane przez pracowników Działu Współpracy Międzynarodowej: Sylwię Klepacką i Jakuba Wszeborowskiego, przy współpracy z Kierownikiem DWM Tomaszem Maliszewskim. Ich strategiczną realizacją zajmie się Dział Współpracy Międzynarodowej, przy współpracy z innymi jednostkami UMB.

Zakres działań dotyczy dalszego umiędzynarodowienia UMB. Grupami odbiorców będą wszyscy interesariusze: kandydaci na studia, studenci, doktoranci, absolwenci, pracownicy oraz otoczenie zewnętrzne uczelni. Zaplanowane zadania to m.in. kontynuacja znanych wydarzeń integrujących społeczność akademicką UMB, zakup sprawdzonych, anglojęzycznych platform edukacyjnych (AMBOSS, Access), szkolenia podnoszące kompetencje kulturowe oraz rozbudowa mobilnej aplikacji myMUB.

Nagrodzone projekty z tegorocznego naboru:

-„Wiedza bez granic. Dostęp do prestiżowych, elektronicznych, światowych zasobów wiedzy jako filar nowoczesnej edukacji”, więcej informacji o projekcie znajduje się pod tym adresem.

-„Mosty zamiast murów. Wzrost zdolności adaptacyjnych i potencjału w zakresie obsługi zagranicznych interesariuszy”, więcej informacji o projekcie znajduje się pod tym adresem.

-„Wszędzie dobrze, ale w UMB najlepiej. Promocja Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku na arenie międzynarodowej”, więcej informacji o projekcie znajduje się pod tym adresem.

Dotychczasowe projekty dofinansowane przez NAWA (zrealizowane i w realizacji) znajdują się w zakładce "Projekty NAWA" (pod tym adresem).

Dział Współpracy Międzynarodowej