Od Adepta do Lidera - Rekrutacja do ścieżki BASIC

14.10.2024 09:35
    Autor: Dział Projektów Pomocowych

Zaproszenie do udziału w szkoleniach podnoszących kompetencje dydaktyczne, cyfrowe i na rzecz zielonej transformacji

Ścieżka BASIC

Ścieżka BASIC skierowana jest do nauczycieli akademickich prowadzących dydaktykę na UMB, zatrudnionych na umowę o pracę od co najmniej 2 lat oraz do osób zatrudnionych na umowę o pracę, na czas realizacji zajęć dydaktycznych.

Serdecznie zapraszamy do udziału w cyklu szkoleń:

1. DYDAKTYCZNYCH z zakresu:

• efektywnej komunikacji ze studentami/studentkami i w zespole dydaktycznym, w wymiarze 24 h dydaktycznych (realizowane w salach UMB) - warsztaty są nastawione na rozwój umiejętności nauczycieli akademickich w zakresie kompetencji miękkich dotyczących m.in. budowania relacji ze studentami i studentkami, komunikacji międzypokoleniowej, komunikacji interpersonalnej w zespole dydaktycznym, radzenia sobie ze stresem, a także zdrowej/dobrej komunikacji międzyludzkiej z użytkownikami Internetu;

• metodyki nauczania akademickiego, w wymiarze 32 h dydaktycznych (realizowane w salach UMB) – szkolenie intensyfikuje wiedzę i umiejętności nauczycieli akademickich w zakresie mistrzostwa dydaktycznego, które wynikają z perfekcyjnego opanowania form i metod kształcenia. Uzyskane  kompetencje pozwolą właściwie dobrać metodę dydaktyczną oraz umiejętnie ją zastosować.

1. CYFROWYCH z zakresu:

• metodyki zdalnego nauczania, w wymiarze 24 h dydaktycznych (realizowane w formie online) - szkolenie dotyczy doskonalenia umiejętności metodyki nauczania na odległość oraz cyfryzacji materiałów edukacyjnych dla studentów i studentek. Posiadane kompetencje metodyczne pozwolą właściwie dobierać metody lub materiały cyfrowe.

1. ZIELONEJ TRANSFORMACJI z zakresu:

• zielonej transformacji w pracy nauczyciela akademickiego, 2-godzinne szkolenie (dostępne  na platformie LMS). Zakres szkolenia obejmuje najnowsze trendy związane z wdrażaniem zielonej gospodarki oraz dobre praktyki w zakresie rozwiązań proekologicznych na uczelniach wyższych.

Zgodnie z Regulaminem Rekrutacji i Uczestnictwa wymienione w pkt 1-3 szkolenia są OBLIGATORYJNE dla każdego uczestnika/uczestniczki ścieżki wsparcia BASIC.

Szkolenia skierowane są do nauczycieli akademickich UMB prowadzących zajęcia teoretyczne, kliniczne, laboratoryjne ze studentami i studentkami. Zdobyte umiejętności wpłyną na nabycie/podniesienie kompetencji związanych m.in. z prowadzeniem procesu dydaktycznego, w tym technikami na odległość lub z wykorzystaniem platformy LMS w dydaktyce stacjonarnej.

Szkolenia będą miały przede wszystkim wymiar praktyczny, ukierunkowany na rozwój kompetencji dydaktycznych, cyfrowych i na rzecz zielonej transformacji uczestników i uczestniczek projektu.

Ścieżka BASIC będzie realizowana w roku akademickim 2024/2025.

Planowany termin rozpoczęcia szkoleń: GRUDZIEŃ 2024.

Wszystkie osoby, które pomyślnie przejdą etap rekrutacji otrzymają powiadomienie drogą mailową o szczegółowym harmonogramie szkoleń wraz z miejscem ich realizacji.

Informacje o rekrutacji

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie

Harmonogram szkoleń

W przypadku pytań, zachęcamy do kontaktu z Koordynatorem Ścieżki wsparcia BASIC:

Marek Sokołowski, tel. 85 748-56-50, e-mail: marek.sokolowski@umb.edu.pl