Fizyka i chemia w gabinecie kosmetologicznym - Od Zjawisk do Technologii

21.10.2024 19:53

Społeczna Odpowiedzialność Nauki

14 i 21 października 2024 odbyły się warsztaty „Od Zjawisk do Technologii: Fizyka i Chemia w Kosmetologii”, które przyciągnęły grupę licealistów zainteresowanych naukami ścisłymi oraz kosmetologią. Spotkanie, zorganizowane przez dr Katarzynę Wołosik i mgr Natalię Chylińską, było pełne ciekawych prezentacji, praktycznych pokazów oraz interaktywnych sesji z zaawansowaną aparaturą kosmetologiczną.

Uczestnicy mieli okazję samodzielnie obsługiwać sprzęt, który na co dzień jest wykorzystywany w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Mogli sprawdzić działanie lampy Wooda, poznać techniki analizy skóry przy użyciu różnych rodzajów światła, a także doświadczyć działania prądów Darsonwala, drenażu limfatycznego, technologii oczyszczania wodorowego oraz terapii LED.

Dzięki warsztatom, młodzież zyskała nie tylko teoretyczną wiedzę, ale również cenne doświadczenia praktyczne, które mogą być dla nich inspiracją w wyborze przyszłej ścieżki zawodowej. Możliwość bezpośredniego kontaktu z ekspertami oraz samodzielna praca z nowoczesnym sprzętem były jednymi z najbardziej cenionych elementów spotkania.

Warsztaty udowodniły, że fizyka i chemia odgrywają kluczową rolę w nowoczesnej kosmetologii, a zainteresowanie licealistów pokazuje, jak ważne są tego typu inicjatywy w popularyzacji nauk ścisłych w praktyce.

Logotyp Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Flaga i godło Polski

PROJEKT FINANSOWANY ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA PRZYZNANYCH PRZEZ MINISTRA EDUKACJI I NAUKI
    W RAMACH PROGRAMU SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ NAUKI II