Jakość potwierdzona. Kierunek lekarsko-dentystyczny UMB z pozytywną oceną Polskiej Komisji Akredytacyjnej

24.10.2024 16:09
    Polska Komisja Akredytacyjna (PKA) wydała pozytywną ocenę programu kształcenia na kierunku lekarsko-dentystycznym, prowadzonym w Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Oznacza to, że proces kształcenia na tym kierunku spełnia wszystkie wymagania określone przez prawo polskie i umożliwia studentom zdobycie niezbędnych kompetencji. UMB otrzymała najwyższą możliwą oceną, dodatkowo PKA nie wniosła żadnych uwag w procesie przyznawania akredytacji, dając Uczelni najdłuższy możliwy okres akredytacji. Następna ocena programu kształcenia na tym kierunku odbędzie się za 6 lat, w roku akademickim 2030/2031.

Pozytywna ocena Polskiej Komisji Akredytacyjnej PKA – „bez żadnych uwag”

Pozytywna ocena Polskiej Komisji Akredytacyjnej potwierdza wysoką jakość kształcenia: kierunek lekarsko-dentystyczny UMB został uznany za spełniający najwyższe standardy edukacyjne.

Prof. Teresa Sierpińska, Prodziekan ds. Jakości Kształcenia, Programów Studiów i Oddziału Stomatologii podkreśliła istotę akredytacji i zwróciła uwagę na ogromne wyróżnienie ze strony PKA, którym jest wydanie oceny pozytywnej dla kierunku lekarsko–dentystycznego UMB bez żadnych uwag, co zdarza się niezwykle rzadko.

Posiadanie akredytacji gwarantuje nieprzerwaną wysoką jakość kształcenia na naszej uczelni, zwłaszcza jeśli chodzi o Lekarsko - Dentystyczny Egzamin Końcowy, w którym nasi studenci od lat są najlepsi w Polsce. Akredytacja PKA jest kolejnym dowodem na to, że kształcimy na najwyższym poziomie.

Dodatkowo cieszy nas fakt, że w procesie oceny PKA nie miała żadnych uwag jeśli chodzi o wszystkie badane aspekty tj. m.in. zasady przeprowadzania egzaminów, poziom kształcenia, strategię Uczelni. Taka sytuacja zdarza się niezwykle rzadko. Akredytacja została przyznana na 6 lat, czyli otrzymaliśmy najwyższą, możliwą ocenę. Bardzo się cieszymy - skomentowała doskonały wynik uczelni prof. Sierpińska.

Polska Komisja Akredytacyjna (PKA) - gwarant jakości kształcenia w Polsce

Polska Komisja Akredytacyjna to niezależny organ, który czuwa nad jakością kształcenia w polskich uczelniach. Komisja ocenia programy studiów, formułuje opinie o wnioskach dotyczących nadawania uprawnień do prowadzenia studiów i wspiera uczelnie w doskonaleniu procesu dydaktycznego. Dzięki swojej działalności Komisja przyczynia się do:
    • podnoszenia jakości kształcenia w Polsce,
    • zwiększenia konkurencyjności polskich uczelni na arenie międzynarodowej,
    • lepszego przygotowania absolwentów do pracy zawodowej.
    • a także do rozwoju kapitału intelektualnego kraju.

Więcej informacji na www.pka.edu.pl