25 zgłoszeń i nagrody w każdej kategorii dla Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku! W piątek (29 listopada 2024r.) Minister Zdrowia Izabela Leszczyna uhonorowała naukowców i nauczycieli akademickich z polskich uczelni medycznych nagrodami za wybitne osiągnięcia naukowe, dydaktyczne, wdrożeniowe i organizacyjne, a także za całokształt dorobku.
Laureatów wskazał zespół ekspertów złożony z przedstawicieli uczelni medycznych i Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego na podstawie zgłoszeń przesłanych przez rektorów oraz wniosków Ministra Zdrowia.
W tym roku eksperci wybierali spośród 25 kandydatur. Wśród nagrodzonych znaleźli się zarówno indywidualni naukowcy, jak i zespoły badawcze. Nagrody przyznano m.in. za innowacyjne prace badawcze, działania dydaktyczne oraz wdrożenia wyników badań naukowych do praktyki klinicznej.
Wszystkim Laureatom składam podziękowanie, wyrażając ogromny szacunek wobec Państwa – za wysiłek intelektualny, naukowy, wypełnianie jednocześnie misji społecznej wobec młodzieży akademickiej, poprzez tworzenie własnym przykładem wizerunku wzorowego nauczyciela i wychowawcy, jak również wybitnego naukowca czy lekarza – powiedziała podczas spotkania Minister Leszczyna.
Pracownicy Uniwersytetu Medycznego otrzymali następujące nagrody:
Nagroda w zakresie działalności naukowej - nagroda zespołowa
za badania nad immunologicznymi mechanizmami chorób zapalnych oraz regeneracji i gojenia tkanek.
Zespół w składzie:
za badania nad immunologicznymi mechanizmami chorób zapalnych oraz regeneracji i gojenia tkanek.
Zespół w składzie:
- dr hab. Andrzej Józef Eljaszewicz
- dr hab. Łukasz Bołkun
- dr Marlena Tynecka
- dr hab. Kamil Krzysztof Grubczak
Nagroda w zakresie działalności dydaktycznej – nagroda zespołowa
za redakcję i współautorstwo podręcznika akademickiego pt. „Problemy transfuzjologiczne w onkologii i hematoonkologii”.
Zespół w składzie:
za redakcję i współautorstwo podręcznika akademickiego pt. „Problemy transfuzjologiczne w onkologii i hematoonkologii”.
Zespół w składzie:
- prof. dr hab. Marek Radziwon
- prof. dr hab. Marek Wojtukiewicz
Nagroda w zakresie działalności wdrożeniowej – nagroda zespołowa
za wdrożenie technologii „omicznych” w ochronie zdrowia.
Zespół w składzie:
za wdrożenie technologii „omicznych” w ochronie zdrowia.
Zespół w składzie:
- prof. dr hab. Adam Krętowski
- dr Magdalena Niemira
- prof. dr hab. Michał Ciborowski
- dr Anna Erol
- dr Agnieszka Ostrowska
- dr Karolina Pietrowska
- dr Patrycja Mojsak
Nagroda w zakresie działalności organizacyjnej - prof. dr hab. Adrian Chabowski za stworzenie Centrum Doskonałości Dydaktycznej ukierunkowanego na rozwój technik nauczania na odległość z wykorzystaniem platform LMS.
Nagroda za całokształt dorobku - prof. dr hab. Maryna Krawczuk-Rybak z Kliniki Pediatrii, Onkologii i Hematologii.
Nagroda z inicjatywy Ministra Zdrowia za działalność organizacyjną - prof. dr hab. Adam Krętowski (Rektor w latach 2016–2024)
Jesteśmy bardzo dumni z naszych naukowców i dydaktyków. Cieszy to, że przedstawiciele UMB uzyskali nagrody we wszystkich możliwych kategoriach. Wielkie gratulacje dla wyróżnionych indywidualnie przez Panią Minister: Pani Profesor Maryny Krawczuk-Rybak oraz Panów Rektorów Adama Kretowskiego i Adriana Chabowskiego, a także nagrodzonych zespołów badawczych z Centrum Badań Klinicznych, Centrum Medycyny Regeneracyjnej, Zakładu Medycyny Regeneracyjnej i Immunoregulacji, Kliniki Hematologii oraz Autorów nagrodzonego podręcznika: Profesorów Piotra Radziwona i Marka Wojtukiewicza. Te nagrody pokazują, jak wielki potencjał naukowy, dydaktyczny, wdrożeniowy i organizacyjny ma nasza Uczelnia, jak istotne miejsce zajmujemy na mapie uczelni medycznych w kraju – gratuluje nagrodzonym Rektor prof. dr hab. Marcin Moniuszko.