Klub Studencki CoNieCo został uznany za najlepszą organizację studencką w Polsce w konkursie „Pro Juvenes” 2024, zorganizowanym przez Parlament Studentów RP.
„Pro Juvenes” to inicjatywa promująca najlepsze i najciekawsze studenckie inicjatywy, najbardziej aktywne postacie z tej społeczności oraz instytucje wspierające młodych ludzi. Laureatów wybierają w głosowaniu internetowym sami studenci (oddano 120 tys. głosów!). W tym roku była to już 12 edycja rankingu.
UMB był nominowany w kilku kategoriach: media studenckie – „Młody Medyk” oraz CSR Radiosupeł; samorządowy projekt roku – Herbatka z samorządem; kultura studencka – Kabaret „Schodki”; organizacja studencka - Klub Studencki CoNieCo.
Podczas sobotniej gali nagrodę w kategorii organizacja studencka odebrał kierownik CoNieCo Stanisław Busiński: Będziemy nadal smagać biczem satyry profesorów i nas samych – powiedział odbierając pamiątkową statuetkę.
Klub CoNieCo to jedno z niewielu miejsc kultywujących kulturę studencką przez wielkie „K” i „S”. Ostatni w tej części Polski bastion dobrego kabaretu, poezji i piosenki autorskiej. To przestrzeń dla ludzi, którzy poświęcając mnóstwo czasu na zgłębianie szalenie trudnej medycyny, znajdują w sobie nieprzebrane pokłady wrażliwości twórczej.
Historycznie Klub zaczął działać w 1958 roku. Zawsze był miejscem, które tętniło życiem (także towarzyskim). Złoty okres to lata 70., trudne momenty – lata 90.. Kluby studenckie nie wytrzymywały wtedy konkurencji z kolorowymi dyskotekami i zamykały się w całym kraju. „CoNieCo” zmieniło wtedy formułę działania - stało się bardziej kameralne, wróciło do swoich korzeni: autorski kabaret (Schodki), wieczory z poezją i piosenką (Spotkania pod Schodkami), czy przeglądy zespołów muzycznych (PKS). Przez te wszystkie lata nie zmienił się adres klubu: piwniczka w DS 1 (ul. Akademicka 3).
Już 6 grudnia w CoNieCo odbędzie się Spotkanie pod Schodkami pod hasłem „Mikołajkowe spotkanie pod Schodkami” (godz. 20). To wydarzenie dla tych, którzy chcą się zaprezentować ze swoją twórczością. Można powiedzieć wiersz, zaśpiewać piosenkę, zatańczyć, zagrać na instrumencie, czy jakkolwiek inaczej wyrazić swoją artystyczną wrażliwość. Publiczność w CoNieCo jest bardzo wyrobiona, nie jest kapryśna i jest bardzo szczera w swoich reakcjach (zgłoszenia: conieco@umb.edu.pl).